Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U-VNA - nadeszła nowa era! :-)
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #21
RE: U-VNA - nadeszła nowa era! :-)
Witam!
Widzę używasz innego modułu generatora niż te, które zakupiłem w Chinach przez ebay. I cena modułu też jest inna. Ja za podobną kwotę kupiłem ponad dwa takie układy choć musiałem czekać ok. 10 dni.
A co do montażu próbnego to nie widzę obawy aby się zniechęcić. Przekonasz się, że większość pomiarów nie wymaga zaawansowanej izolacji od otoczenia i/lub wyrafinowanej masy połączeniowej. Sprawdzisz jednak podstawowe założenie dotyczące metodyki pomiaru czyli obliczenie znaku impedancji. Dołączając jako obciążenie "czyste" rezystancje lub reaktancje, szczególnie w zakresie kilku MHz nie powinieneś odczuwać skutków montażu tymczasowego z jednej strony a jednocześnie uzyskasz, mam nadzieję, potwierdzenie zastosowanej metody. Przy okazji, będziesz mógł zacząć pisać algorytm czekając aż dostaniesz płytki od producenta bo to pewnie trochę potrwa (przy okazji jak długo?). Mam nadzieję, że Tobie uda się lepiej niż mnie, bo z reguły, po wykonaniu płytek, i tak okazuje się, że można było coś ulepszyć i to w schemacie ale także w mechanice płytki (np. dopasowanie i mocowanie do wybranej obudowy itp.).
Widzę, że od początku zdecydowałeś się na opracowanie wyników na zewnątrz układu pomiarowego - stąd brak wyświetlacza i elementarnej klawiatury ale może pomyślisz właśnie nad wersją uniwersalną, autonomiczną? Wystarczy wyświetlacz, najlepiej 2 x 16 oraz impulsator do zmiany częstotliwości (ilość wolnych pinów procesora jest wystarczająca biorąc pod uwagę i te zajęte do programowania).
L.J.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2016 10:52 przez SP6FRE.)
29-09-2016 10:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: U-VNA - nadeszła nowa era! :-) - SP6FRE - 29-09-2016 10:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości