Ankieta: Jaki system operacyjnym preferujesz
Ankieta jest zamknięta.
Windows 60.78% 31 60.78%
Linux 31.37% 16 31.37%
MAC/OS 7.84% 4 7.84%
Inny 0% 0 0%
Razem 51 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programowanie ARM, nauka, środowiska programistyczne IDE
3Z9N Offline
Krzysztof 3Z9N
***

Liczba postów: 119
Dołączył: 30-03-2010
Post: #174
RE: Programowanie ARM, nauka, środowiska programistyczne IDE
Chciałbym dorzucić do tego ogródka Teensy LC, 3.1, 3.2, 3.5, 3.6
Są to płytki z procesorem 32-bitowym, z wydajnością taką jak STM32. Do tego są mniejsze, nie trzeba żadnego ST-Linka, czy innych programatorów i są kompatybilne z Arduino.
Na pewno zaraz niektórzy z Was powiedzą, że Arduino to szajs, ale za Arduino-kompatybilnymi układami wiele przemawia, np. łatwość programowania, przenośność, takie same środowisko programistyczne w Windows i Linux. Jest mnóstwo bibliotek do przeróżnych rzeczy, jest wiele przykładowych programów i wszystko jest za free.
Ja w swojej praktyce programowałem już w wielu środowiskach i praktycznie wszystkie znane procesory od 8 do 32 bitowych.
Jednak od kiedy zaczęło się Arduino, to praktycznie siedzę w nim do teraz. Jedyną wadą Arduino jest brak debugera, ale ja i tak z niego nigdy nie korzystam, więc mnie to nie robi żadnej różnicy. Można byłoby się przyczepić jeszcze do edytora, bo brakuje mu trochę wodotrysków, które mają inne środowiska, ale można Arduino zaprzęgnąć do pracy pod Eclipse i będziemy mieli wtedy full wypas.
Ostatnio bawię się płytką Teensy 3.6 (180 MHz ARM Cortex-M4, 1M Flash, 256K RAM, 4K EEPROM). Jest to "potężna" maszyna o bardzo niewielkich rozmiarach i bardzo dużych możliwościach. Programowanie jest dziecinnie proste, przez co nie traci się czasu na zbędne rzeczy. Posiada tę samą bibliotekę DSP i możliwości co STM32-F4xx. Natomiast posiada więcej bibliotek i przede wszystkim ma bibliotekę Audio, która bardzo pomaga w programowaniu DSP.
Gorąco polecam i pozdrawiam.

Home made SDR-IF, SDR-IQ, SunSDR2 PRO, Icom IC718, Ant: EFHW 80..10m
29-11-2016 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Programowanie ARM, nauka, środowiska programistyczne IDE - 3Z9N - 29-11-2016 14:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości