Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antena open sleeve, obliczenia
SP9IT Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 22
Dołączył: 10-04-2016
Post: #3
RE: Antena open sleeve, obliczenia
(20-05-2016 1:28)SP5MET napisał(a):  ...Prawdopodobnie masz błąd przy przeliczaniu wymiarów elementów oraz ich rozmieszczenia w MMANA.
...

Wczoraj byłem bezrobotny, plastiki ertalon utknęły cięte na symetryczną u ślusarza, nie wykonałem do końca,

Drugą wykonam z "błędem". Skoro przez błąd wynaleźli penicylinę, to ja też ...
Wyobrażenie jest takie: jeśli by się skumał z klubem o którym myślę, trzeba mi będzie ponadstandardowej skuteczności 70cm, kilku decybeli kierunku, i zarazem dookolnej pracy (2m/70cm). Więc w 2m prawie dookolnie, drobne różnice których użytkowo się nie zauważy, a na 70cm nerka wykresu nie jest nigdzie chuda, to nadal, mimo kierunku, jest rzetelna antena dookolna.
Widzę w internecie czasem tak robią dalej idące, jeden autor zaprzęga świadomie metalowy maszt do współpracy z dipolem 2m, daje nie dwa a 3 elementy sleeve 70cm i pozwala im się ułożyć.

W MMaaa jak chcemy symetryczny, w optymalizacji jeden mały robimy powiązany "drugi taki jak pierwszy".
Jak tego nie zrobić, algorytmy się wykazują, dają różne długości i różne odstępy, wychodzi lekka dookólność. Ona jest błędem gdy celem było kółko, ale jest fajna gdy popracować nad tym jako naszym celem.
To wychodzi takie mini Yagi zdolne do pracy dookoła. (mowa o polaryzacji pionowej)

Jacek SP9IT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2016 2:28 przez SP9IT.)
23-05-2016 2:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Antena open sleeve, obliczenia - SP9IT - 23-05-2016 2:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości