Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schemat zasilacza regulowanego
SP1NV Offline
Mietek
**

Liczba postów: 91
Dołączył: 26-07-2009
Post: #9
RE: Schemat zasilacza regulowanego
(31-01-2016 17:35)SQ4CTM napisał(a):  Dziękuje za info, ale ja jestem tradycjonalistą i wolę zbudować taki zasilacz regulowany od podstaw, posiadam odpowiednie trafo ( toroid) oraz kilka sztuk tranzystorów KD502 kilka schematów znalazłem w necie ale nic ciekawego bez zabezpieczeń i układu miękkiego startu nie wspominając o odpowiednim chłodzeniu, jak ktoś z Sz.Kol. posiada dobry i wypróbowany schemat jak w 1 moim poście to proszę o info. pozdrawiam.
Mam takie samo podejście jak ty .Jednak spróbowałem zasilacz od xbox360 i serwerowy 80A . Radio TS-430s obudowa zdjęta zasilacz stoi dosłownie obok . S-metr żadnej różnicy w stosunku do akumulatora samochodowego z anteną i z drutem zamiast anteny położonym na zasilaczach. Zasilacz od X-box 360 dla mnie jest trochę za słaby, mój egzemplarz stabilnie pracuje na 75 procent mocy radia (13.8V). Zasilacz serwerowy pracuje dobrze jest bardzo cichy . Ja mam jednak obawy w stosunku do jego mocy 80A - to przy awarii radia raczej od razu się nie zablokuje co pewnie narobi bałaganu. Dlatego mam chęć zakupić mniejszy 30A co powinno mi wystarczyć . Koszty nie wielkie w stosunku do dedykowanych zasilaczy duża sprawność, brak zakłóceń, zajmuje mało miejsca.To są zalety. Jak większość kolegów wie zasilacze impulsowe są stosowane w radiach firmy ICOM fabrycznie i nie ma problemu z zakłóceniami (przynajmniej ja nie słyszałem) to dlaczego nie stosować go przy innych konstrukcjach. Co do zasilacza od PS3 to zasilacz jest dobry, łatwo się go przerabia, tylko należy poprawić filtrowanie stront wtórnej (dość łatwo to wykonać).
31-01-2016 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Schemat zasilacza regulowanego - SP1NV - 31-01-2016 19:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości