Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TS-930 Modyfikacje i naprawy płytki Digital Unit
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #11
RE: TS-930 Modyfikacje i naprawy płytki Digital Unit
SP3SUZ - masz n a myśli nową płytkę cufrową czy PLL? Wiem o nowej wersji cyfrowej, a PLL nigdy nie szwankowała. Ja zacząłem robić tak: Aby mieć pewność poprawności połączeń zasilania (zimne luty popękane ścieżki) ... według schematu i rysunku PCB krosuję kynarem wszystkie połączenia. Zacząłem od zasilania 5V. Tam jest rozdzielenie 5V na kilka układów poprzez dławiki ... lutując zauważyłem że właśnie nogi tych dławików są skorodowane pod warstwą cyny. Trzeba cynę odessać, wyskrobać korozję i ponownie porządnie zlutować(do kynarowego drucika). Gdy skończę 5v to samo zrobię ze wszystkimi masami. Na koniec dopiero logiczna analiza gdzie grzebać dalej - cyfrówka jest prosta i przejrzysta. Skrosowałem dopiero zasilanie procesora i układów podpiętych pod jego zasilanie. Podłączyłem płytkę do radia i efekt jest.... zimny lut zniknął - ten który powodował szaleństwo tej płyty - zniknął albo się przyczaił ... Poprzednio wszystko działało, albo szalało, a teraz nie szaleje, ale wiele funkcji nie działa. Działa enkoder główny, ale nie działa przełączanie pasm i wiele przycisków na czołówce...Wniosek jest taki - będzie co robi na emeryturze.
U mnie też RIT przestał działać - co ciekawe nie ma reakcji procesora na niektóre sygnały z czołówki.
Na początku lat 80 znałem na pamięć wszystkie rozkazy tego mikroprocesora, programowaliśmy w heksie bez kartki, nie było kompilatorów i czasu na szperanie po dokumentacjo - stare czasy ....
Dojdę do rozwiązania, ale trochę mi szkoda czasu ...
Fotkę mojej płyty mogę zrobić, ale - to nic nie da tam jest masakra porobiona przeze mnie i poprzedników...

73 JERZY SQ9RFC
08-05-2020 11:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: TS-930 Modyfikacje i naprawy płytki Digital Unit - SQ9RFC - 08-05-2020 11:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości