Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TS-930 Modyfikacje i naprawy płytki Digital Unit
SP5DP Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 34
Dołączył: 01-09-2016
Post: #6
RE: TS-930 Modyfikacje i naprawy płytki Digital Unit
Witam. Swojego TS-930SAT kupiłem uszkodzonego z uszkodzonym tranzystorem przetwornicy wyświetlacza, po naprawie zaczęła się nierówna walka z płyta cyfrową. Po paru niedokończonych QSO, przelutowałem parę podejrzanych punktów lutowniczych i przepustów. Po nagrzaniu dało się pracować ale nieraz było słychać samo przełączające się przekaźniki. Natrafiłem w necie na zdjęcie, na którym widać krosowanie kynarem tejże płyty, postanowiłem wykonać podobnie i sukces, jak na razie jest ok.
Zasilacz wymieniłem na profesjonalny impulsowy Phoenix Contact Quint, opisów przeróbki na ten model zasilacza jest naście w internecie. Zaleta mniejszy pobór energii i wentylator teraz wyciąga ciepło z całego TRX a nie tylko z radiatora zasilacza. Cala góra obudowy jest chłodna. Wada w zasadzie jedna, troszkę siał po pasmach. Dołożyłem do zacisków wyjściowych połączone równolegle kondensatory 100nF monolityczny i 10nF ceramiczny do tego foliowy 2,2uF (WIM)i prawie nie słychać zakłóceń a w każdym razie nie przeszkadzają.

Darek
12-04-2018 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: TS-930 Modyfikacje i naprawy płytki Digital Unit - SP5DP - 12-04-2018 13:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości