Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TS-930 Modyfikacje i naprawy płytki Digital Unit
K2KP Offline
Arek
***

Liczba postów: 114
Dołączył: 06-07-2009
Post: #4
RE: TS-930 Modyfikacje i naprawy płytki Digital Unit
Jako ze naprawialem kilka sztuk TS-930 to wtrace i ja swoje dwa grosze.
Radio generalnie bardzo fajne i "mile" w osluchu.
Jezlei chodzi o usterki to najgorsza jest w Digital Unit. Jak plytka ta ma zimne luty albo utlenione polaczenia to moze byc ciezko z naprawa. Ja generalnie usuwam cyne z calej plytki ,czyszcze ja porzadnie a nastepnie od poczatku lutuje wszystkie polaczenia od poczatku.
Jezeli chodiz o zasilacz to wymaga kilku modifikacji ale generalnie jest w calosci do naprawy( wszytkie elementy dostepne).Podstawowy problem to ze napiecie z zasilacza podczas wylaczenia przycisku POWER skacze ponad 28V. To moze niekiedy uszkodzic drivery w PA ( MRF485 ). Zreszta caly uklad driverow w PA nie jest do konca zaprojektowany dobrze ale jak zrobi sie poprawki w zasilaczu to problemy z driverami ustaja.
Plytka PA oprocz driverow to naprawde ciezko uszkodzic koncowe tranzystory MRF421 ( albo MRF420 nie pamietam teraz dokladnie oznaczenia ).
Jako drivery mozna uzyc zamiast orginalnym MRF485 tranzystory z firmy NTE. Sprawdzone w 6 roznych TS-930 i nigdy wiecej nie bylo problemow z driverami.
Zimne luty czasami rowniez wystepuja w tunerze antenowym.
Generalnie jak ktos chce kupic to wszczegolnosci sprawdzic w jakim stanie jest Digital Unit.Oczywiscie jak pisali koledzy mozna kupic nowy Digital Unit np: firmy pixxie ale to juz dosc duzy koszt.

Pozdrawiam
Arek AC2FC
28-11-2015 2:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: TS-930 Modyfikacje i naprawy płytki Digital Unit - K2KP - 28-11-2015 2:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości