Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP w Radiokomunikacji...
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #12
RE: BHP w Radiokomunikacji...
STAŁO SIĘ ! TRZEBA WEZWAĆ KARETKĘ...

No właśnie! Nie trzeba wypadku przy radiu ale...
Idziemy sobie przez park patrzymy... na ławce siedzi człowiek i telepie go jak nie wiem co. nie wygląda na pijanego ale wiadomo ze coś mu jest. nie ma rady - trzeba dzwonić bo inaczej albo zagryzie nas sumienie albo bekniemy za nieudzielenie pomocy. Dzwonimy na 112, zgłasza sie ... operator dyżurny ( tu numer) słucham...
- panie bo tu w parku jest człowiek i telepie go strasznie ale nie wiem co mu jest!
... no dobrze ale wiek , jakies bliższe dane...
- nie wiem bo pierwszy raz go widze , przechodziłem tedy i zauważyłem co i jak!
... no ale prosze pana ( facet zaczyna dyskutować przeważnie bezprzedmiotowo) bo każdy z nas powinien mieć ukończony kurs pomocy przedmedycznej...
- jedno najważniejsze pytanie , czy wysłał pan zespół do nas?
... tak wysłałem, ale wie pan taki kurs pomocy powinien mieć każdy...
- tu rozłączamy się "wylewnie" i jeśli w ciągu następnych 10 minut karetka się nie zjawi znowu dzwonimy , tym razem na Policję również poprzez 112. Ja nie chce tu oczerniać szacownej instytucji ale wielu tzw. panów dyspozytorów ma w tzw. dużym poważaniu nas jaki i wysłanie zespołu bo... nasz znaleziony człowiek to może być znany "leżak parkowy" ale faceta telepie i trzeba gościa ratować. Po sprawdzeniu na Policji w ciągu 10 minut zjawiła sie karetka.
Koledzy ! Ja tu nie sugeruję żeby za każdym razem sprawdzać dyspozytora czy naprawdę wysłał zespół i każdego posądzać o zła wole ale praktyka uczy że niektóre tragedie mogły by sie nie wydarzyć gdyby sprawdzono dyspozytora lub nawet w braku karetki wysłano radiowóz Policji i np. zasłabniętą kobietę zawieziono na SOR własnie tym środkiem transportu.
POZA TYM - trzeba pamietać żeby być ostrożnym w udzielaniu pierwszej pomocy "przedmedycznej" jesli nie znamy osoby bo to moze byc osoba chora np. na HIV lub inne sprawy. Zrobimy usta - usta i potem... Poza tym facet moze nas zadrapać i mamy "pozamiatane". Pomocy przedmedycznej typu usta - usta lub podobnej udzielamy tylko osobom które znamy i wiemy ze sa zdrowe. Inaczej sami możemy być narażeni na choroby. Tu nie ma żartów.
28-12-2016 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
BHP w Radiokomunikacji... - SP3SUZ - 27-09-2015, 9:09
RE: BHP w Radiokomunikacji... - SP5DP - 13-09-2016, 12:08
RE: BHP w Radiokomunikacji... - SP3SUZ - 28-12-2016 20:37
RE: BHP w Radiokomunikacji... - SQ6QV - 27-04-2017, 22:52
RE: BHP w Radiokomunikacji... - SQ6QV - 17-07-2017, 22:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości