Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie w sprawie odczytu częstotliwości.
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #9
RE: Pytanie w sprawie odczytu częstotliwości.
@SQ6ADE Nie pojadę po to do Wrocławia bo zaczynam robotę od czwartku. A ze jest to pierwsze konkretne zlecenie od trzech lat to mi zależy aby zacząć i popracować trochę. Głowice to ja mam zaprojektowana swoja tylko chcę wyposażyć ją w syntezę i jakiś konkretny programator. Na razie jeszcze nie ujawnię szczegółów ale mogę Wam zdradzić że VFO bedzie to opisane w jednym z postów ( Nowe VFO do starego sprzętu) a mieszacz będzie zaadaptowany od Alana 18 ( dwa BF964S) tylko z lekkimi modyfikacjami. Jeszcze się waham co do układu wzmacniacza na wejściu. Albo jakiś ostry J-Fet z "przytupem" czyli ze wzmocnieniem w okolicach 2/3 maksymalnej wartości , albo klasyczny BFR 96S w układzie jak w głowicach klasycznych tylko odszumiony ( rezystory i "te sprawy") Chodzi mi o skonstruowanie głowicy dla Polonii zagranicznej o czułości do max 0,1uV aby z odległości do 150 km móc odebrać przy "zwyżce propagacyjnej" polskie stacje. Radmor ze względu ma dużo miejsca jest świetnym poligonem doświadczalnym. Poza tym UL 1242 to raczej marna pociecha jesli chodzi o FM brodcastingowy. Najlepszy i stosunkowo dobry cenowo jest UL1200, i to też jest do przeróbki, ale w układzie klasycznym bez szaleństw. tyle gwoli wyjaśnienia o co mi chodzi.
Rozmawiałem z fachowcami z AMBM i wiem wszystko. Można dostać syntezę z programatorem i po krzyku. Poczekam , zamówię i sprawa będzie załatwiona. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2015 18:32 przez SP3SUZ.)
08-09-2015 8:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Pytanie w sprawie odczytu częstotliwości. - SP3SUZ - 08-09-2015 8:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości