Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie w sprawie odczytu częstotliwości.
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #1
Pytanie w sprawie odczytu częstotliwości.
Koledzy! Obrodziło mi ostatnio w Radmory. Oprócz 5412, wczoraj zdobyłem 5102 i 5122. Owszem radia nawet kultowe można powiedzieć i swego czasu nawet grały u znajomych. Po przestrojeniu przeze mnie teraz grają nawet u mnie. jest tylko jedno "ALE..." bo o ile w Tosce li Zodiaku była skala z prawdziwego zdarzenia i nawet po przestrojeniu dawało się stację ustalić "na czuja" to tutaj jet to po prostu tragedia! zarówno skala pseudo liniowa w 5412 jak i skala wskaźnikowa w 5402 to jedna wielka porażka. Mam wobec tego pytanie bo chciałbym wyposażyć te swoje egzemplarze w cyfrowy pomiar częstotliwości, co Koledzy polecacie? Swego czasu były "KIT-y " syntezera wraz z programatorem i odczytem na pięć stacji FM ale gdzie tego dzisiaj szukać ??? Kto to robi... ?? Może macie jakieś "dojścia" do kogoś kto wykonuje takie cudeńka lub w postaci "kit-u" do złożenia jest to do zdobycia. Mam zamiar zmodernizować tego 5402 czyli "odszumieć" głowicę UKF i wzmacniacz. Ale brak odczytu częstotliwości spycha to radio do średniowiecza. Podobnie jak brak okrągłego gniazda z tyłu do załączenia anteny aktywnej według mojego pomysłu ale to to jest przysłowiowy Pan Pikuś. Co radzicie zastosować do odczytu częstotliwości? Myślałem nad DL4YHF ale nie wiem czy on "pójdzie" tak wysoko i czy się w ogóle do tego nadaje bo wolał bym większe te cyfry, przynajmniej jak w CB radio. Czekam na wasze opinie. Władek SP3SUZ
04-09-2015 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Pytanie w sprawie odczytu częstotliwości. - SP3SUZ - 04-09-2015 14:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości