Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranciever Тюльпан-DSP
SQ8MVY Offline
Paweł
****

Liczba postów: 724
Dołączył: 30-07-2011
Post: #135
RE: Tranciever Тюльпан-DSP
Witam,

Arturze, ja mam LCD 7 cali. Nie mam tam zworek jak w wersji 5 cali. A do czego ta zworka tam jest ?? ...... Jeżeli się nie mylę to związana jest chyba ze sterowaniem PWM podświetlenia wewnętrzne/zewnętrzne ?

Zamówiłem już inną kostkę pamięci tj. 25W256. Jak dojedzie na dniach to się podmieni. Zresztą jeden z kolegów pisał, że też miał problem z FM25V02 i dopiero podmiana na inną pozwoliła na start sterownika.

Mam takie wrażenie, że gdzieś w sofcie jest jeszcze błąd związany z komunikacją lub rozpoznawaniem pamięci FRAM (25V02-G).
W ostateczności zostanie mi jeszcze przelutowanie STM-a, choć wszystkie luty sprawdzałem i są prawidłowe połączenia z STM-a do obu pamięci oraz LCD. Napisy które zdążą się pojawić również prawidłowo są wyświetlane. Restart następuje natychmiast po odczycie danych z pamięci FM25V02. Przy podglądzie szyny SPI widać, że pamięć danych praktycznie nie wysyła, co mnie trochę dziwi.

Arturze, bardzo ładna wersja TRX-a powstaje. Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy.

---------------------------------------------
Pragnę poinformować, że sterownik ruszył. Jestem prawie pewien, że w firmware jest błąd, który nie pozwala prawidłowo wystartować z pamięcią FM25V02.
Z ciekawości wgrałem firmware testowy, który został zamieszczony kilka postów wyżej. Po tym zabiegu sterownik nie dawał na wyświetlaczu żadnych oznak życia. Po usunięciu testowego wsadu i wgranie ponowne standardowego firmware pozwoliło na prawidłowy start.

73 Paweł
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2015 21:03 przez SQ8MVY.)
20-06-2015 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 20-06-2015 21:03
Transceiver Тulip - EA7HOG - 27-06-2016, 19:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości