Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #872
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Szanowni Koledzy,

Ostatnio dostałem od Kierownika Działu Produkcji firmy "Omig" Pana Andrzeja Więcławskiego odpowiedź na mój e-mail, w którym dopytywałem się o to czego ostatecznie po filtrze PM-9-4F1 można się spodziewać w zakresie jego tłumienia poza pasmem. Poniżej jest odpowiedź Pana Więcławskiego, z której wynika, że przy pomiarach, które wykonywałem doszedłem chyba do kresu możliwości jakie można uzyskać.

"Witam,

Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi. Filtr PM-9-4F1 był opracowany jako filtr do zastosowań amatorskich i z tego względu nie był szczegółowo testowany na wartość tłumienia. Generalnie filtry 8 polowe osiągają wartość 90 dB niemniej wykonanie takich pomiarów wymaga wykonania bardzo dobrze ekranowanego dopasowania. Ze względu na skalę produkcji (pojedyncze sztuki) korzystamy z dopasowań uniwersalnych i w takich warunkach nasze pomiary pokazują minimum 85 dB.

Z pozdrowieniami

Andrzej Więcławski "

Jak z listu wynika (oraz częściowo z badań filtru jakie sam przeprowadziłem) jest "światełko w tunelu" dla Kolegów , którzy budują swoje radia w oparciu o klasyczne rozwiązania z przemianą częstotliwości i kwarcowym filtrem .

Pozdrawiam wszystkich Kolegów
Jerzy sp5rzm
Uzupełniając swoje wszystkie wcześniejsze informacje na ten temat dodam, że podobno przy zakupie 10 sztuk filtru cena spada o 30% . Warto byłoby umówić się na wspólny zakup.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2017 21:56 przez bolanren.)
18-01-2017 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 18-01-2017 21:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości