Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilkupasmowy transciver KF...
SO3ALG Offline
Nikoloz
***

Liczba postów: 152
Dołączył: 07-10-2013
Post: #1
Brick Kilkupasmowy transciver KF...
Witam wszystkich kolegów po długiej przerwie.

Chcaiłbym życzyć wszystkim kolegom w nowym roku dużo szczęścia, zdrowia, radości, udanych konstrukcji oraz samych dalekich i potwierdzonych Big Grin.
Ostatnio dużo się u mnie zmieniło, radiotelefonów 2 metrowych, i modułów nadawczych z telewizji kablowej przybyło. Ponadto w klubie SP3KAU zmierzyłem dokładną moc wyjsciową mojego kacpra. Ale tego, co mi jest najbardziej potrzebne jeśli chodzi o krótkofalarstwo ciągle nie mam - a mianowicie wielopasmowy transciver KF. Co prawda mam Kacpra, ale tylko na pasmo 3,5MHz, a na tym paśmie z powodu braku miejsca na anteny nie mam szans się uruchomić(a boje się przerabiać na 7 mhz, z powodu wielkiego trudu włozonego w strojenie)
Z tego względu teraz chcę zbudować wielopasmowy transciver (7, 14 i 21), ale nie taki skomplikowany i drogi jak piligrim, miniyes, albo inny. Dysponuję funduszem 400 złotych, i tyle maksymalnie mogę przeznaczyć na budowę. Mam możliwość zamówienia za darmo cewek z CoilCrafta Smile
Czy zna ktoś taki projekt transcivera wielopasmowego, który odpowiada moim "potrzebom", i którego istnieje mozliwość zamówienia plytki PCB.

73!
Niko

FPGA, SDR, wzmacniacze mocy, opensource
n.icos.ch
01-01-2015 17:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Kilkupasmowy transciver KF... - SO3ALG - 01-01-2015 17:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości