Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odbiornik Pion DSP
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #4
RE: Odbiornik Pion DSP
Co do schematu to nie widzę sensu go przedstawiać, teraz to tylko tak na próbę jest sklejone. Schemat konkretny powstaje bo projektuje płytkę która ma być dostawką do SDR TRX (np. wg. SQ4AVS) ... jak powstanie schemat to będzie na stronie. Jest to kwestia dni, góra dwa tygodnie.
Programuję w Keil'u ... ale w wersji darmowej jest ograniczony. Myślę nad przejściem na CooCox'a bo w sieci wyczytałem, że jest to dobre rozwiązanie.
Możliwości mojego programu są na razie małe. Nie mam nawet podłączonego wyświetlacza ani żadnego przycisku ... przez kilka miesięcy męczyłem się z problemami "jak to ugryźć". Trochę włosów z głowy wyrwałem zanim coś w głośniku zabrzęczało co przypominałoby sygnał z radia - ponieważ nie korzystałem z zapożyczonych źródeł jakiegoś krótkofalowca. Dopiero teraz mam "z górki" i choć mało czasu przeznaczam na to (bo mam jeszcze rower i gram ostatnimi czasy na perkusji ... nie licząc hobby zwanego przewijaniem pieluch i pilnowaniem żeby dzieci nie zrobiły sobie krzywdy) mam taki plan żeby zrobić płytkę z tym co potrzebne aby po podłączeniu do urządzenia takiego jak SDR Rafała SQ4AVS można było przeprowadzić łączność.
Czy to dojdzie do skutku ? ... zapewnić nie mogę bo znam siebie i wiem że mogę zająć się czymś innym i porzucić projekt, choć na razie nie zanosi się na to.
Co do tego że pracy jest dużo jak na jedna osobę ... na pewno tak ale jak widziałeś mój Wobuloskop/Analizator to pewnie przypuszczasz, że mogę dać sobie z tym radę Smile
Poza tym nie chciałbym się zadeklarować jako współprojektant, a potem zrobić szanowną grupę współprojektantów w balona - jak już wspomniałem jestem dość postrzelony i w okresie letnim na pewno dużo wolnego (od dzieci i pracy) czasu poświęcę na długie wycieczki rowerowe.

Jeśli założycie grupkę "rozgryzaczy" STM32F4 to pewnie będę zaglądał do Was i w razie gdybyście się zatrzymali w miejscu, a ja będę w stanie pomóc ... to pomogę ( pamiętając o tym że i Ty kiedyś mi pomagałeś przy starcie z ATMegą ).
Sam zresztą muszę kiedyś przejść na CooCox'a, więc się chwilowo cofnę do początku.
25-04-2014 12:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Odbiornik Pion DSP - SP5FCS - 22-04-2014, 11:34
RE: Odbiornik Pion DSP - SP4EJT - 23-04-2014, 2:05
RE: Odbiornik Pion DSP - SP5FCS - 23-04-2014, 11:34
RE: Odbiornik Pion DSP - SP4EJT - 25-04-2014 12:17
RE: Odbiornik Pion DSP - YL2GL - 04-11-2014, 21:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości