Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TouchTRX - sterownik radia HUSAR
SP3IQ Offline
Bogdan
****

Liczba postów: 281
Dołączył: 23-10-2011
Post: #31
RE: TouchTRX - sterownik radia HUSAR
Adamie,
Nie rozumiem dlaczego nie można zastosować, takiego rozwiązania w którym częstotliwość nadawania mogłaby pochodzić od torów Rx1 lub Rx2 ?

Wygodniej byłoby przecież, aby pośrednia RX1 posiadała oba filry SSB i CW, natomiast pośrednia Rx2 tylko SSB. Wtedy dla pracy z wyprawą DX i wykorzystaniem PileUp, nadajemy wg. Rx2. Pośrednia Rx1 będzie z wąskim filtrem do słuchania słabego DX, a Rx2 z szerokim filtrem do słuchania i nadawania z zakresie PileUp.
Natomiast w przypadku pracy tradycyjnej, stosujemy Rx1 do nadawania i odbioru oraz ewentualnie RIT. Odbiornik Rx2 może służyć do czegokolwiek.
Wg takiej koncepcji, zawsze RX1 służy do odbioru słabych stacji i powinien mieć lepszą filtrację

Obie pośrednie mogą być takie same, ale z takiego rozwiązania, w Rx1 zastosujemy lepsze filtry, natomiast w pośredniej Rx2 tylko jeden.

Natomiast zgodnie z Twoim rozwiązaniem, aby uzyskać dobry komfort pracy, zarówno dla pracy z wyprawami DX lub pracą tradycyjną zestaw filtrów powinien być rozbudowany zarówno w Rx1 jak i w Rx2.

Dla mnie każdy z odbiorników, rozpoczyna się splitterem wejściowym, dalej jest BPF, mixer RX/mixer TX, filtr/filtry wraz z gen.BFO, wzmacniacz, DSP, demodulator, wzmacniacz m.cz, sumator wyjściowy.
Wskazanie, wg którego RX nadajemy, to tylko z którego obwodu (RX1 lub RX2) pobieramy sygnał do nadawania.

Oczywiście, wiele zależy od przyjętego konkretnego rozwiązania całego toru RX (łącznie z rozwiązaniem mixera TX), którego to rozwiązania nie znam. Może ta niewiedza, powoduje, że się "ciągle czepiam". Nie sprawdzałem chyba wszystkich przypadków, ale wiele rozwiązań torów RX wraz mixerem TX i wyjściem na tor wyjściowy TX, nadaje się do takiego rozwiązania wg mojej koncepcji. Być może sterownik jest przygotowywany do konkretnego rozwiązania a nie do przypadku bardziej uogólnionego.

73! Bogdan, SP3IQ.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2015 21:46 przez SP3IQ.)
17-03-2015 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: TouchTRX - sterownik radia HUSAR - SP3IQ - 17-03-2015 21:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości