Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cyfrowy miernik mocy i SWR
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #8
RE: Cyfrowy miernik mocy i SWR
Ok, zaraz przerabiam. Tylko czemu nasz kolega z Belgii na schemacie tego nie umieścił od razu? Leszku dzięki - zadziałało. Teraz mam trzy opcje przełączane klawiszem. Miernik strasznie oszukuje, bo przy 20W outputu pokazuje prawie 49W na wyświetlaczu. Pozostało jeszcze odblokowanie opcji HF, bo widzę, że ma to w programie, ale nie pokazuje się na wyświetlaczu. Na razie moce z zakresu KF mierzę na ustawieniu ,,6 m". Wskazania SWR na sztucznym obciążeniu 50 Ohm też zawyżone i to bardzo (>3). Opanowałem sytuację około północy. Dziwne wskazania SWR na sztucznym obciążeniu były spowodowane moim zaniedbaniem mostka pomiarowego (musiałem zmienić trymer na mniejszy i dostroić). Pozostało odblokowanie zakresu HF oraz dołożenie tłumików sygnałów F i R (mocno - kilkukrotnie zawyżona wartość mocy) lub wpisanie nowych danych kalibracyjnych w soft. Gdyby ktoś z kolegów mógł pomóc w tej materii będę mocno wdzięczny. Moja wiedza o Arduino, a tym bardziej programowaniu na razie jest prawie żadna. Czuję, że mnie to wciągnie, lecz na razie brak czasu nie pozwala na więcej.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2014 2:18 przez SP4LVC.)
26-01-2014 1:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Cyfrowy miernik mocy i SWR - SP4LVC - 28-12-2013, 1:01
RE: Cyfrowy miernik mocy i SWR - SP4LVC - 26-01-2014 1:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości