Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapraszam właścicieli analizatorów do porównania wskazań
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #3
RE: Zapraszam właścicieli analizatorów do porównania wskazań
(18-12-2013 13:58)SP2IPT napisał(a):  Kondensatory normalnie maja tolerancje 20%, czy sadzisz ze ma sens zeby kazdy bral ze swojej szuflady i zamieszczal wyniki? Wink
Szczerze przyznaję że o tym zapomniałem :/
(18-12-2013 13:58)SP2IPT napisał(a):  W zasadzie mozemy zrobic tak - moge wyslac Tobie tlumik 50R na BNC, przejscie RCA - BNC, wieczorem poszukam czy znajde kilka wtykow RCA i moge wlutowac w nie kondensatory z ceramiki NP0 i Tobie wyslac. Zmierzysz, podeslesz dalej chetnemu i tak w kolko. Koszt na osobe praktycznie zaden, a juz cos bedzie mozna sie dowiedziec.
Ja chętnie w to wchodzę tylko nie wiem czy innym będzie się chciało, no i co najważniejsze czy czują taką potrzebę.

..... ale zaraz ... jest jeszcze nadzieja że mój pomysł też nie jest do końca bezsensowny.
Jeśli nawet kondensator z napisem 33pF ma 28pF to dobry analizator powinien wskazać impedancję odpowiadającą tym 28pF przy różnych częstotliwościach. Więc nawet jeśli nie będziemy mieć dokładnie 33 piko to możemy zbadać ( nie wiem jak to nazwać ) liniowość ? w dziedzinie częstotliwości naszego analizatora ...
Dobrze myślę ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2013 10:55 przez SP4EJT.)
19-12-2013 10:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Zapraszam właścicieli analizatorów do porównania wskazań - SP4EJT - 19-12-2013 10:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości