Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przełącznik antenowy prawie bezprzewodowy.
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #5
RE: Przełącznik antenowy prawie bezprzewodowy.
Ponieważ się nudzę bo choruję w domu, a nie mogę się zająć trudniejszymi sprawami z powodu samopoczucia, postanowiłem się wtrącić ...
(15-11-2013 9:30)SP3IQ napisał(a):  ... posiada podstawową wadę. Antena nie wybrana w danej chwili przełącznikiem, nie jest uziemiona....
mam na to radę, ale nie za darmo - a mianowicie kosztem jednego wyjścia antenowego.
(15-11-2013 9:30)SP3IQ napisał(a):  .... Poza tym przełącznik ten, nawet po wyłączeniu zasilania nie odłącza anteny nr "0".
1. A może antenę nr "zero" potraktować dosłownie jako ZERO i jej nie podłączać, czyli z jednej anteny zrezygnować - jeśli nam akurat nie zależy mocno na 4 antenach.
2. Podejrzewam, że podczas burzy/nie używania radiostacji odłączane jest zasilanie przełącznika i przełącznik wskakuje nam na antenę ZERO (można jej gniazdo uziemić na stałe) i wszystkie anteny są uziemione za pomocą dodatkowego podwójnego przekaźnika oraz dzięki wykorzystaniu nieużywanej połówki już zamontowanego. Schemat w załączeniu.

Zielone kable to moje wypociny.


Załączone pliki Miniatury
İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2013 14:23 przez SP4EJT.)
15-11-2013 14:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Przełącznik antenowy prawie bezprzewodowy. - SP4EJT - 15-11-2013 14:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości