Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję nadajnika AM/SSB na fale średnie i długie
SP5CII Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 194
Dołączył: 14-12-2009
Post: #31
RE: Poszukuję nadajnika AM/SSB na fale średnie i długie
Jednak ""młody"" zacznij od odbiornika detektorowego......nie myśl że to jest proste ....pobawisz się z obwodami rezonansowymi,indukcyjnościami,pojemnościami i ich zależnościami.....na odbiorniku detektorowym też można zaobserwować zmiany propagacji......Gogle i świat schematów urządzeń N/O,odbiorników,nadajników,przyrządów pomiarowych masz na ekranie.....tak zaczynałem swoją przygodę z radiem (7 klasa SP) ....najpierw wykonaj dobry ZASILACZ. Bez zasilacza same problemy ... to jest podstawowa konstrukcja żeby dalsze wykonywać.
Zaczynałem nadawanie od nadajnika lampowego konstrukcji SP5ARH AM/CW na G807 (1968r)
SP-HM----ile tu opisane układów, schematów , teoria,pomoc kolegów jak masz z czymś problem..... po co dzwonić po kolegach włączasz nadajnik nawiązujesz łączność i masz obraz propagacji swojej anteny (raporty ze słyszalności od korespondenta)...zawsze ktoś się znajdzie chętny do łączności.
Wszystkie moje zabawki zasilacze,odbiorniki nadajniki,anteny ,przyrządy pomiarowe są mojego wykonania......hm....ile wiedzy teoretycznej i praktycznej przy tym łykniesz wykonując przeróżne układy elektroniczne....naucz się lutować.....sześcianik z drutu miedzianego polutuj 1cmX1cm...jak zlutujesz masz egzamin z lutowania zaliczony hi.
Do spotkania na pasmach
Vy 73!....Andrzej

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2013 21:25 przez SP5CII.)
23-10-2013 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Poszukuję nadajnika AM/SSB na fale średnie i długie - SP5CII - 23-10-2013 21:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości