Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piligrim SMD z DW_Radio [ dziennik budowy ]
SP6-11003 Offline
Andrzej
**

Liczba postów: 63
Dołączył: 24-06-2012
Post: #7
RE: Piligrim SMD z DW_Radio [ dziennik budowy ]
Widzę, że chyba wywołałem prostym pytaniem małą wojnę Wink Ale dziękuję za odpowiedzi Smile Teraz już wiem, że mogę użyć T50 w LPF. W tym tygodniu trochę ciężko z czasem bo druga zmiana ... ale myślę, że w weekend ukończę PCB do BPF i zdołam poskładać ten filtr do końca. Do pomiarów ( kalibracji ) użyję NA-01 produkcji Leszka SP6FRE. Czekam jeszcze na gniazda, wtyki oraz kabel RG316 do połączeń pomiędzy podzespołami. Sam wzmacniacz zostawię sobie na koniec, bo wtedy będę potrzebował pomocy chętnego kolegi z przyrządami aby całkowicie do końca ustawić stopień końcowy nadajnika i ewentualna kalibracja filtrów LPF.

Rdzeni u SQ5IZX kupiłem trochę więcej, bo pierwotnie filtr BPF miał być trój obwodowy na każde pasmo, ale trochę koncepcja się zmieniła. I dlatego mam mały "zapas" tych rdzeni abym mógł je użyć w filtrze LPF.

I jeszcze jedno pytanie. Czy warto stosować kondensatory NPO w filtrach BPF lub LPF ? czy w takim dwu obwodowym filtrze jakim chce wykonać dryf pojemności względem temperatury będzie na tyle duży aby skutecznie obniżyć parametry filtrów ?

Dziękuje kolegom za pomoc Smile

Oraz chciałbym poinformować, że projektów w postaci plików LAY czy PCB nie będzie. Wszelkie płytki wykonuję w tej konstrukcji metodą domową Wink Nie myląc z termo transferem hehe, czyli konkretny pisak i robota idzie Wink Po prostu nie mam drukarki laserowej a licząc czas jaki potrzebuję aby dojechać do miejsca w którym taki wydruk mógłbym otrzymać ( plus koszta ) to prędzej "na kolanie" wykonam to proste PDB jak i do filtrów tak i do już działającej syntezy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2013 0:44 przez SP6-11003.)
16-05-2013 0:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Piligrim SMD z DW_Radio [ dziennik budowy ] - SP6-11003 - 16-05-2013 0:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości