Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeróbka radia CB na 10m.
SP9MTV Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 96
Dołączył: 12-05-2010
Post: #9
RE: Przeróbka radia CB na 10m.
Wyświetlacz ekstra, faktycznie. Zobaczę pomyślę, nie bawiłem się takim wynalazkiem nigdy więc musiałbym wpierw poćwiczyć z nim no i jakieś biblioteki napisać też trzeba.
Może sobie kupię celem nauczenia się, ale póki co pozostaję przy wersji LCD alfanumerycznym z kilku powodów: 1. Bo mam już pasujący wyświetlacz, 2. Nie muszę się go uczyć, 3. Mam zestaw własnych gotowych bibliotek zarówno w ASM jaki w C na procesory C51 i AVR, 4. To tylko przestrojenie prostego radia CB.
Muszę się jeszcze uporać z AGC. Wczoraj podczas pomiarów stwierdziłem że coś jest nie tak. Nie wiem czy tak ma już z fabryki, czy coś jeszcze po tym odwrotnym zasilaniu leży, ale nachylenie jest słabe i praktycznie można powiedzieć że nie działa jak należ. Słabe stacje słychać słabo a silne ryczą z głośnika. Niby regulacja napięciowa jest ale coś gdzieś leży. W sumie to prosty układ na kilku diodach, mosfecie i bipolarnym i może tak ma działać więc albo coś jeszcze zjarane albo będzie to część do poprawki. Zwiększając sygnał z generatora wcz na wejściu antenowym napięcie na diodach tłumika się zwiększa ale siakoś mało. Dzisiaj muszę posprawdzać elementy. Możliwe że któryś z tranzystorów leży.

Marek
05-10-2012 9:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Przeróbka radia CB na 10m. - SP9MTV - 03-10-2012, 10:27
RE: Przeróbka radia CB na 10m. - SP9MTV - 05-10-2012 9:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości