Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jeśli nie delta to co?
SP9RQA Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 370
Dołączył: 30-09-2009
Post: #1
Jeśli nie delta to co?
Witam!!

Mam taka prośbę o radę w kwestii wyboru anteny...
Sytuacja antenowa jest taka jak na tym zdjęciu:

https://lh6.googleusercontent.com/-DmdEc...rodowa.png


Niegdyś miałem tu powieszoną deltę pomiędzy moim blokiem, a tym punktowcem w lewym dolnym rogu. Przy okazji remontu dachu antena znalazła się na ziemi, a obecnie od wielu lat odpoczywa w garażu ;-(

Na chwilę obecną nie mam możliwości już tak powiesić ze względu na procedury administracyjne itp... (zbieranie podpisów po mieszkańcach itd...)
Natomiast "dogadałem" się z prezesem, że pozwoli mi zawiesić anteną na moim bloku, ale dobrze by było, jakby jej nie było widać, czyli w sumie musi wisieć 1.5-2m nad dachem (lepik, nie blacha). Blok z połowy lat 70-tych jeszcze chyba z pustaków, a nie z wielkiej płyty.
No cóż... należy się cieszyć z tego, że w ogóle mogę coś zawiesić... tylko co.

Ze względu na zakłócenia generowane i odbierane chciałbym, aby to była antena zamknięta. Pomyślałem sobie, ze wykorzystam tę deltę co mi leży w garażu tylko dam ją w prostokąt, ale... no właśnie. Patrząc na zdjęcie
dachu widać, że kominy do których mogę coś ew. przykręcić są po jednej stronie dachu, po drugiej pustki, a do samego dachu nic nie mogę przykręcić, więc jest problem z uzyskaniem tego prostokąta na ~84m ;-(

Na ten moment mi nic innego nie przychodzi do głowy, dlatego też pozwoliłem sobie założyć ten wątek. Może któryś z kolegów miał podobne problemy i udało mu się je rozwiązać.

Pozdrawiam
18-03-2012 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jeśli nie delta to co? - SP9RQA - 18-03-2012 22:02
RE: Jeśli nie delta to co? - SP1CWL - 18-03-2012, 22:57
RE: Jeśli nie delta to co? - SP9RQA - 18-03-2012, 23:21
RE: Jeśli nie delta to co? - SP1UJB - 18-03-2012, 23:59
RE: Jeśli nie delta to co? - SP9RQA - 19-03-2012, 10:30
RE: Jeśli nie delta to co? - SQ9RFC - 19-03-2012, 10:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości