Co do cewki - nie wiem czy jest zestrojona, bardzo ciężko to jest sprawdzić.
Stroiłem wg. instrukcji, a i tak różnice są niewielkie, więc wróciłem do amidona, który (możliwe, że przypadkiem) daje najlepsze wyniki.
Odwijanie i dowijanie zwojów powoduje spadek mocy.
Co ciekawe sprawność wzmacniacza jest dość duża. Różnica między "biegiem jałowym" a pracą pod wysterowaniem, to ok 1A; czyli (nie licząc prądu spoczynkowego) to z ok 12W, idzie prawie 4W. W porównaniu do pierwszej wersji jest to postęp znaczny
. No i jeden stopień mniej.
W tej chwili przekładam całość do obudowy i spróbuję jeszcze raz podejść do cewki. Niestety czas mam głównie jedynie w weekendy, zarówno żeby wejść na pasmo, jak i coś podziałać.
Mam jeszcze pytanie co do kondensatorów ceramicznych. Pogubiłem się.
Skoro z ceramicznych do w.cz. nadają się tylko niektóre, a mkt i inne ciężko ze stabilnością pojemności (stabilnością, czy przewidywalnością?), to jak np. dobierać kondensatory do pośredniej? Czy do filtrów wejściowych? Bo do wyjściowych się przekonałem - jest różnica między mkt i przypadkowymi ceramicznymi.
W tej chwili pracują w filtrach u mnie kondensatory ceramiczne, przypadkowe i pracują zdało by się ok (nie mierzyłem). Jak więc to jest?