Łukaszu, cieszę się z uzyskanych przez Ciebie wyników. Chętnie obejrzałbym zdjęcie prototypu ze zbliżeniem na kondensatory filtru PI. Pomierz jeszcze ile wysterowania potrzebujesz, aby uzyskać 6W mocy - jest to max dopuszczalna moc dla SSB, powyżej ze względu na intermodulację już tylko CW i niektóre emisje cyfrowe.
Spróbuj też dla emisji CW obniżyć prąd spoczynkowy mosfeta do 10mA, pomierz ile wtedy potrzebujesz sterowania, aby uzyskać około 9W mocy.Spróbuj określić sprawność wzmacniacza dla CW i porównaj z moimi wynikami dla SSB.
Adamie, użyłeś zupełnie innych kondensatorów niż są w moim projekcie. Wyraźnie napisałem, że kondensatory mają być typu MKT.
Kondensatory typu MKT, choć nie mają rewelacyjnych parametrów i mogą pracować tylko do kilku MHz ale mają te parametry ściśle określone, a w związku z tym tylko wtedy konstrukcja będzie powtarzalna.
Użyłeś w swoim prototypie kondensatorów ceramicznych, tak naprawdę o niewiadomych parametrach. Ile razy kupowałem takie kondensatory, tyle razy sprzedawca nigdy nie wiedział z jakiego są materiału wykonane. Tak się składa że kondensatory ceramiczne wykonywane są z trzech podstawowych typów ceramiki ( może być jeszcze więcej rodzajów). Tylko jeden rodzaj nadaje się do zastosowań krótkofalarskich we wzmacniaczach w.cz.
Choć parametry tej ceramiki mogą być lepsze od kondensatorów metalizowanych z folii poliestrowych, to nigdy nie wiesz co kupiłeś.
W związku z tym w celu osiągnięcia powtarzalności tej konstrukcji zakup takie kondensatory jak są w projekcie.
Trochę trudno jest u większości handlowców nabyć wartości poniżej 1nF, ale w tej firmie i kilku innych kupisz:
http://sklep.monster.pl/Kondensatory-MKT...141,).aspx
Wciąż ponawiam pytyanie, komu jeszcze udało się uruchomić ten lub podobny wzmacniacz? Bez wiedzy o kilku działających egzemplarzaach nie możemy posunąć konstrukcji dalej.