Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następca SP5WW - ale jaki ?
SP9FKP Offline
Piotr
*****

Liczba postów: 1,265
Dołączył: 28-06-2009
Post: #87
RE: Następca SP5WW - ale jaki ?
Po konsultacjach z kolegami zaczyna wyłaniać się w miarę klarowny obraz tego co powinien zawierać następca SP5WW a to wprost przekłada się na komplikację układu. Już teraz obawiam się, że nie uda się wszystkiego zmieścić na płytce oryginalnych wymiarów (bez uciekania sie do SMD). Dlatego kolejne pomocnicze rozważanie: albo zrobić dodatkową płytkę nakładaną bądź luzem tak by zachować zasadnicze wymiary SP5WW albo zrezygnować z kompatybilności. Aktualnie pasuje mi wariant zawierający część "radiową" (mieszacz-modulator, diplekser, wzmacniacz-separator z wyjściem p.cz, filtr, mieszacz-demodulator, wstepny wzmacniacz nadajnika, przełącznik w.cz. generatorów VFO i BFO, modulator z ALC i bramką szumów i wyjściem na VOX, układ kształtowania CW i BK wraz z podsłuchem oraz manipulacja RX/TX) oraz cały tor m.cz odbiornika (wzmacniacz-sumator, filtr m.cz. notch, wzmacniacze regulowane z pętlą ARW, filtr czyszczący i wzmacniacz końcowy m.cz.)
Przy takim podziale dodatkowa płytka toru m.cz będzie mogła być używana do dowolnej konstrukcji odbiornika, w tym homodyny ale nie uda się optymalne wykorzystanie elementów (np. wzmacniaczy operacyjnych).
Gdyby przyjąć wariant mieszany (np. kondensatory blokujące SMD) to jest szansa na scalenie w jedną całość ale konieczna będzie umiejętność lutowania SMD. Jest jeszcze kilka innych niuansów związanych z takim podejściem ale nie chce zaciemniać istoty projektu. Zatem jak Wy to widzicie ?
25-01-2011 10:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Następca SP5WW - ale jaki ? - SP9FKP - 25-01-2011 10:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości