Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 719
Dołączył: 13-01-2015
Post: #353
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
W związku z planowaną wersją modulatora na diodach - będzie możliwość zastosowania dowolnych diod - do indywidualnych testów, co kto wlutuje. Będzie zatem do złożenia jeszcze kilka wersji BLU. Czyżbyś Henryku chciał zaproponować jeszcze inną wersję TRX?
W projekcie BLU, nie ma NE612 i LN386, takie było założenie od początku,.... pomimo że znany powszechnie Elecraft zastosował je w najnowszym swoim produkcie KH-1 przenośnym TRX CW.
Wszystkie moduły w BLU mają własne stabilizatory, są to oddzielne płytki, więc przy prawidłowym montażu w obudowie i ekranowaniu nic się nie nanosi na tor mikrofonowy..., jak pisałem wcześniej testowałem już ten kompresor na MAX 9814 pracując z PA 100W i jest idealnie czysta modulacja.

W ostatnich dniach robiliśmy testy obustronnych QSO BLU - BLU z Ryszardem SP9MZU, zrobiłem nagranie telefonem (trzeba uwzględnić jakość nagrania, bo przez telefon zawsze gorzej wychodzi). Ryszard w czasie nagrania pracował z PA >100W - do 300W? i mikrofon elektretowy, nic się nie wzbudzało i nie nanosiło na mikrofon.
Przy pracy z mocą 15W niewiele słabiej to wychodziło, jakościowo sygnał jest bardzo dobry... w tym nagraniu Ryszard miał jeszcze za duże wzmocnienie toru mikrofonowego, po korekcie modulacja była przyjemniejsza. To były QSO testowe, by wyregulować cały tor nadajnika.
Mam nadzieję, że niedługo pojawi się więcej BLU do testów łączności.
Taka była słyszalność.
link do nagrania: https://youtu.be/wytv0OJJqm0

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 17:07 przez SP9LVZ.)
Wczoraj 17:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - Wczoraj 17:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: SP9CGX, 4 gości