Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 715
Dołączył: 13-01-2015
Post: #321
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
Z tego wywodu Rafała ja rozumiem, że NB3N3020 jest sens stosować w pewnych warunkach dla syntez typu DDS. Dla Si5351 nie ma sensu?.
A teraz nasza synteza na Si5351 z ESP32. Na płytce na wyjściach CLK0, CLK1, CLK2, są zaprojektowane miejsca na jedno ogniwo pi-filtru. W przypadku CLK0 i 1, są to wyjścia BFO idące (jedno do wykorzystania) do demodulatora. Tu uważam że pi-filtr może być i niczemu nie przeszkadza, a może pomaga.
Natomiast, gdyby faktycznie problem (co trzeba by przetestować) różnego równoważnia symetrii mieszacza dla różnych pasm wynikał by z zastosowania pi-filtra na CLK2 (heterodyna), to można go na płytce pominąć i jako opcję wlutować zamiast niego dzielnik rezystancyjny lub wręcz dać zworkę. To kolejny temat do sprawdzenia :-).
Dodam jeszcze taką informację, że to co pisze Rafał o buforach z inwerterów 04 na wyjściach Si5351 - to mamy! Rafał opracował wersję PCB naszej syntezy z takimi buforami. Kilka osób posiada tą wersję płytki, ale jeszcze chyba nikt nie testował jak się zachowuje z mieszaczami w tym z naszym układem mieszacza na SD5400. Ja jeszcze nie testowałem tej opcji.
Podsumowując kolejne wrażenia z odsłuchu odbiornika już zmontowanego w obudowie, jest bardzo dobrze. Na pewno powrotu do VFO LC czy pre-mixerów nie ma, pomimo że celem jest zrobienie klasycznej superheterodyny z przemianą w dół.

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2024 9:00 przez SP9LVZ.)
08-07-2024 21:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 08-07-2024 21:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości