Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 696
Dołączył: 13-01-2015
Post: #294
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
Ja podobnie jak RD00 i RD07 sciągam je z aliex... ale nie te z najtańszych ofert.. :-)
Można dać inny byle niskoszumowy.. wcześniej stosowałem 2N5109.
Są dostępne BFG196 w HFO elektronik te same obudowy - niskoszumowy do wzmacniaczy antenowych. Te tranzystory mają F=1,5dB.
W przedwzmacniaczu antenowym potrzebnym tylko na wyższych pasmach chodzi nam w projekcie o niskie szumy przy wzmocnieniu 10-13 dB i wysokim IP3 wzmacniacza.., w moim wykonanym układzie przedwzmacniacza na BFG591 wyszło wzmocnienia 16 dB ale nie zmniejszałem bo mam wykonaną opcję: na stałe wlutowany tłumik 3 dB przed mieszaczem na kluczach SD5400 (by zminimalizować problem spursu i poprawić dopasowania). W efekcie tłumik wpływa na redukcję słyszanego szumu z przedwzmacniacza i redukuje jego wzmocnienie do 13dB..
Wszystko to zostało specjalnie tak zaprojektowane.
Wysokie wzmocnienie przedwzmacniacza antenowego (takie jakie jest potrzebne np. w SDR-ach na każdym paśmie) niweczy dobre parametry mieszacza.

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2024 8:49 przez SP9LVZ.)
31-05-2024 8:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 31-05-2024 8:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości