Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grzanie przemysłowe dielektryków w.cz. 27MHz
SP3SLU Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 23
Dołączył: 25-09-2015
Post: #6
RE: Grzanie przemysłowe dielektryków w.cz. 27MHz
Dzięki za zainteresowanie tematem, głosy w dyskusji. Niebawem mam podejść tytułem próby, badawczo do linii takich zgrzewarek. Wszystkie są jednakowe, lecz równie jednakowe detale zgrzewają inaczej. Jedna słabiej, inna mocniej, inna ma jakieś wyładowania do masy od szyny głównej w.cz.
Zakładam, że zasilacze pracują poprawnie Ua=6kV. Lampy są bezpośrednio żarzone, więc raczej pracują do końca, póki mają próżnię i elektrody w całości.
Podejrzewam, że problemy mogą być z dopasowaniem generatora do obciążenia, lub większym QSY generatora. Użytkownik sam wytwarza i zmienia elektrody (kształtki) miedziane. Z detalem zgrzewanym (dielektryk) tworzy to kondensator końcowy. jest tu sporo możliwości rozstrojenia układu. Kondensatory mocy mają formę płyt aluminiowych formatu ok. B5 z izolacją powietrzną, na rozpórkach z teflonu. Jest możliwość regulacji. Zamierzam początkowo porównać prace kilku maszyn na analizatorze widma (HP-85xx) stosując jakieś słabe, lecz jednakowe (powtarzalne) sprzężenie, może rezystor 50 Ohm na końcu przewodu pomiarowego... z "antenką" kilka cm Cu ?
16-03-2023 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Grzanie przemysłowe dielektryków w.cz. 27MHz - SP3SLU - 16-03-2023 14:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości