Chwila wolnego czasu i kolejny test.
Tym razem Malina 4 dosyć ciężko pracowała.
Z racji tego, że nie założyłem jeszcze na radiator wentylatora, odczuć się dało chwilowe obniżanie taktowania procesora.
Zestaw składał się jak poprzednio z Maliny 4, pulpit na dwóch monitorach, SSD pod USB 3.0. Pod SDR podpięta antena ( kawałek drutu za oknem ) z pominięciem filtrów pasmowych. Komunikacja między Maliną a SDR-em przez ethernet.
Obsługą SDR-a zajmował się linHPSDR z aktywnymi dwoma odbiornikami RX-0 oraz RX-1, Dekodowaniem transmisji cyfrowych zajmował się WSJT-X w najnowszej wersji. Przekazywanie strumieni audio między programami zapewniło PulseAudio.
LinHPSDR obrobione audio do słuchania przekazywało do kodeków w SDR.
Program WSJT-X przez CAT-a lokalnego ( przez protokół sieciowy na localhost ) w pełni kontrolował górne okno - odbiornik RX-0. Odbiornik RX-1 - dolne okno użyte zostało do odsłuchu stacji w innym paśmie. Uruchomione było również okno z podglądem widma całego pasma od 0 - 60MHz, lecz przez przypadek zamknąłem go przed rzutem ekranu.
Jak widać na zrzucie pulpitu, w między czasie pracowała jeszcze przeglądarka Chromium z kilkoma zakładkami.
W oknie konsoli widać obciążenie wszystkich rdzeni procesora, jak i również zajętość pamięci RAM
Całość spisywała się dosyć stabilnie. Rzadko odczuć się dały krótkotrwałe zamrożenia rysowania zawartości okien linHPSDR-a ( audio w tym czasie leciało bez artefaktów ) związane ze zbijaniem taktowania procesora od jego zbyt wysokiej temperatury.
Obecnie udało się skompilować w najnowszych wersjach FLDigi, QSSTV, oraz zainstalować CQRLog-a. Jak będzie okazja i odrobinę czasu, to i te programy przetestuję na tym maleństwie...