Witam!
Udało mi się zrobić niewielki postęp w pracach. Po pierwsze mam już pełne rozeznanie w hardware i wykrytych błędach, choć na szczęście do łatwej korekty w razie potrzeby.
Na początek, dla porządku rysunek konfiguracji zwor w zależności od wybranego układu generator/wzmacniacz/mnożnik częstotliwości. Dla przykładu, pełna ścieżka obejmująca wzmocnienie sygnału generatora przez AD8014 a następnie jego powielenie to założenie zwor P3, P1 i P7. Położenie zwor na rysunku, z grubsza, odpowiada ich fizycznemu położeniu na płytce drukowanej. Rysunek przyda się w przyszłości jak znajdę czas na zebranie wszystkiego w jeden spójny manual.
Dla porządku jeszcze raz przywołam ekran podstawowy. Taki będzie jego kształt ostateczny. Pusty prostokąt pokazywał będzie pasek siły sygnału przy odbiorze oraz moc/swr podczas nadawania. Pojawiło się pole rodzaju emisji (w tym przypadku CWE oznacza pracę CW z kluczem elektronicznym). Działa sterowanie krokiem sterowania, zmiana trybu pracy, zmiana częstotliwości podstawowej na zapasową (F2) oraz wejście do trybu setup-u (klawisz M w lewym, dolnym rogu). Do zaprogramowania są pozostałe dolne klawisze (przełączenie pasma, praca RIT oraz praca z pamięcią częstotliwości - zarówno zapamiętanie jak i przywołanie z pamięci).
Oprogramowałem dwa podstawowe okna setup-u. W pierwszym ustawia się częstotliwość pośrednią, rodzaj użytego generatora, działanie tonu przy korzystaniu z ekranu dotykowego oraz opóźnienie przy pracy CW.
W drugim oknie ustawia się mnożnik częstotliwości, jeśli działa układ ICS, programuje się nazwę stacji na ekranie podstawowym, ustawia się moc odniesienia dla miernika mocy (zakładając kwadratową zależność mocy od mierzonego napięcia) oraz programuje się prędkość pracy klucza po włączeniu urządzenia.
Do zrobienia jest jeszcze w kolejnym ekranie setup-u przypisanie dla każdego pasma znacznika czy będzie używane a jeśli tak, i jeśli urządzenie działa z pośrednią, to czy pośrednia jest dodawana czy odejmowana od heterodyny (lub odwrotnie). Trzeba będzie również oprogramować generator na SI570 - w tym detektor adresu i ustawienie częstotliwości generatora wewnętrznego dla tego układu.
Roboty dużo, czasu mało. Szacuję zaawansowanie prac na mniej więcej połowę :-(
Najszybciej będzie do sprawdzenia układ dla urządzenia DC, co, mam nadzieję, zaprezentuję jak tylko będzie to możliwe.
L.J.