SP6FRE
Leszek
Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
|
RE: Kontroler syntezy PC01
Witam!
Kupiłem oddzielnie procesory i płytki do nich (zdjęcia wyżej) i wszystko wyglądało na nowe (choć faktycznie cena na portalu była interesująca). Wszystkie Atmel-e jakie do tej pory stosowałem startowały zawsze z wewnętrznego generatora RC dlatego ździwiłem się dlaczego ten wymagał na starcie kwarcu. Nie mam dużego doświadczenia z tym procesorem więc to na razie wstępne wrażenia a ponieważ mam jeszcze 3 takie egzemplarze to sprawdzę później jak w nich jest z ustawieniami początkowymi.
Oczywiście, nie czytałem dokumentacji do Mega128 :-( ograniczając się jedynie do sprawdzenia czy dodatkowe porty mają jakieś ograniczenia w podstawowym zastosowaniu i nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że opis MOSI nie oznacza MOSI ;-)
Przy okazji dodam, że przeszedłem w tym projekcie na zasilanie 3.3V za względu na obawę, że mogę uszkodzić wyświetlacz. Działa on wprawdzie do 5V ale z dziwnych powodów touch panel ma wewnętrzną stabilizację i działa z napięciem 3.3V. Mając wszędzie 3.3V nie narażam się na problem z tej strony a wszystkie inne układy, poza procesorem, działąją również z mniejszym napięciem. Jednocześnie sygnalizacja przy zasilaniu 3.3V działa z układami TTL zasilanymi z 5V więc nie ograniczam w żaden sposób połączenia PC01 z "resztą świata". Z powodu zasilania z 3.3V konieczne jest wyłączenie detekcji Brown out. Układ się programuje bez błędów ale nie chce działać pomimo tego, że poziom detekcji Brown-out to 2.7V a więc daleko do 3.3V.
jak pisałem wcześniej, sam żałuję, że temat posuwa się tak wolno ale teraz, kiedy walkę z nowym procesorem mam już za sobą to liczę, że adaptacja, kiedyś już "wynalezionych", kawałków programu pójdzie łatwiej niż pisanie ich od nowa.
L.J.
|
|
24-05-2017 11:14 |
|