Witaj Leszku!
Tak tylko spytam z czystej swojej ciekawości...
Na czym polega u Ciebie procedura kalibracji miernika przy porcie otwartym?
Czy na pełną procedurę kalibracji numerycznej Short-Open-Load brakuje po prostu miejsca w procesorze? (albo miejsca na zebrane dane kalibracyjne)
Nie raz już się sam przekonałem jakie cuda potrafi zdziałać wektorowa korekcja błędów, więc dla obecnych i przyszłych konstruktorów tego urządzenia Twojego pomysłu, byłoby szkoda, aby to pominąć. Tym bardziej, że sporo solidnej pracy włożyłeś w projekt tego miernika.
No chyba, że się nie da - tak też bywa - już niezależnie od przyczyn
Albo obecna procedura jest równie efektywna co SOL.
Nawiasem mówiąc dla miernika 2-portowego, to już powinna być nawet bardziej złożona procedura kalibracji: Short-Open-Load-Through (SOLT)
I drugie pytanie poboczne: jak sobie poradziłeś z identyfikacją znaku reaktancji?
Jak wiemy AD8302 ma z tym kłopot, a czytałem już gdzieś w innym wątku pomysł z drobną zmianą częstotliwości i decyzją o znaku na podstawie zachowania się impedancji przy tej małej zmianie (problem jednak pozostaje w okolicach rezonansów). Ciekaw więc jestem jak to u Ciebie wygląda, a skoro wykres Smith'a jest pełnym kołem (a nie jego tylko górną lub tylko dolną połówką), to pewnie jakoś to rozwiązałeś
Z góry dzięki za dzielenie się wiedzą! (tu i w innych wątkach
Pozdrawiam,
Rafał SP3GO
Przepraszam - jednak pomyliłem i to w TYM wątku opisujesz już jak radzisz sobie ze znakiem reaktancji, więc drugie pytanie już nieaktualne
Sporo czytania, więc się pogubiłem - więc dla podobnie zagubionych link ;-)
http://sp-hm.pl/thread-2610-post-29923.html#pid29923
Pierwsze pytanie ciągle podtrzymuję...
Pozdrawiam,
Rafał SP3GO