Zgadza się. Mam tego pełną świadomość, że bez dobrego ekranowania siatki pomiarowej wraz z AD8307 się nie obejdzie
Na projekcie PCB przewidziałem nawet odstęp i przerwę w soldermasce, aby przylutować tam blaszkę miedzianą zamykającą wszystko w (prawie) szczelne pudełko. Od dołu oczywiście na drugiej warstwie masa. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce... W ostateczności można by zrobić LPF na wszystkich wejściach AD8307, aby przepuszczać wszystko poniżej 70MHz - dzięki temu choćby wytnie się foniczne UKFy, które widzę nawet u siebie na oscyloskopie
Ale to już w ostateczności...
PCB opublikuję w wersji finalnej, bo na razie muszę nanieść poprawki w związku z ostatnią zmianą koncepcji po symulacjach.
Henryku, chciałbym jeszcze doprecyzować swoją odpowiedź na Twój post.
Otóż, o ile zdaję sobie sprawę, że AD8307 lubią dobre ekranowanie, aby nie zbierać śmieci z tła, o tyle w przypadku tej sieci pomiarowej, którą przedstawiłem sprawa nie wygląda tak źle, jak by się mogło wydawać.
Przypadek skrajny, który opisałem, a wiec rozpiętość pomiarowa 79dB występuje tylko wtedy, gdy mierzona impedancja jest bliska zeru (zwarte wejście). Symulacja jednak pokazuje jasno, że wystarczy tam zapiąć 2 omy (SWR=20), aby napięcie Vz skoczyło do ok. 6.8mVrms, co już daje potrzebną dynamikę na poziomie tylko 40dB.
Innymi słowy, nawet jeśli zwarte wejście pomiarowe daje napięcie ~74uVrms, które może już być na granicy pomiarowej AD8307 ze względu na tło, to właśnie zwarte wejście jest jednym z elementów kalibracji numerycznej (open-short-load), który pozwoli właśnie na określenie poziomu tła. Wszystko poza zwartym wejściem (1 om, 2 omy, ...) da już na tyle duże napięcie, że dynamika 40dB powinna być do osiągnięcia nawet bez specjalnego ekranowania.