Wydaje mi się, że wiem gdzie robisz odstępstwo od procedury pomiarowej dla LCQ. Prawdopodobnie wykonujesz kalibrację bez przystawki LCQ w drugim jej kroku. Kalibracja polega na dwóch krokach:
1. Po ustawieniu zakresu częstotliwości pomiarowych najpierw system sprawdza poziomy sygnału kiedy wejście jest odłączone od wyjścia
2. W drugim kroku łączy się wejście z wyjściem ale dla pomiaru LCQ trzeba to robić poprzez przystawkę LCQ bez dołączonych elementów LC lub Xtal.
Poniewaz przystawka LCQ wnosi z definicji ok. 36dB tłumienia to dynamika po procedurze kalibracji nie powinna przekraczać 40dB. U mnie przystawka wnosi 36dB tłumienia a dynamika po kalibracji dla pomiaru LCQ (z przystawką w drugim kroku) to 36dB. W tych warunkach wykresy rezonansu są głębokie i wyraźne.
W przypadku wątpliwości jak przeprowadzać jakiś pomiar proponuję sięgać do
dokumentacji - na stronie 12 pokazałem jak robi się pomiary LCQ.
Po zakończeniu kalibracji należy przejść do pomiaru charakterystyk lub LCQ dołaczając do gniazd badany kwarc lub szeregowy obwód rezonansowy, w pierwszym przypadku na ekranie znajdzie się wyłącznie charakterystyka rezonansu a w drugim przypadku system wylicza i pokazuje również parametry pomiaru - częstotliwość rezonansową, dobroć oraz Lx przy pomiarze z Cr lub Cx przy pomiarze z Lr. Wprawdzie przystawka ma jedno gniazdo na kwarce ale, jak to pokazał wcześniej Marek (post #3) możliwy jest jednoczesny pomiar dwóch, a przypuszczam, że również i więcej kwarców połączonych równolegle co pozwoli na natychmiastowe porównanie rezonansów. Ta funkcjonalność jest idealna przy doborze kwarców do filtra.
L.J.