Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 426
Dołączył: 10-04-2011
Post: #598
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Staszku,

Nie jestem tutaj żadnym ekspertem ale staram się uważnie czytać wypowiedzi osób, które są doświadczonymi konstruktorami. Z ich rozważań wyłania się wniosek, że przy naszej niskiej pośredniej "f" stosowanie dipleksera nic nie da, bo taki sam efekt zapewnią nam pasmowe filtry na wejściu. Mimo podobnych opinii ciekaw jestem jak to będzie w praktyce.

Jak wiesz, Kolega Henryk opracował nową wersję wejścia oraz miksera na kluczach do Rx. Według mojej wiedzy, jest już w projektowaniu PCB tego modułu.

Jeśli chodzi o mnie, to zastosowałem mieszacz SRA 1H80 (17dBm`owy). Podobnie zrobił Kol. Wojtek sp1ujb. Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety również. Nie wiem co ważniejsze. Piotrek twierdzi, że dla niego wysokie IP3 mieszacza nie ma znaczenia ponieważ w jego okolicy nie ma żadnego krótkofalowca. Z drugiej strony wysokie poziomy w.cz. do mieszacza trzeba dobrze ekranować.. To może być kłopotliwe. Sam muszę taki problem opanować.

Mieszacze SRA 1H80 posiada chyba Czesio vel "Dioda".

Nie wiem ilu Kolegów eksperymentowało z rdzeniami do transformatorów? Próbowałem to robić pod kątem jak najmniejszych strat. Stosowałem różne i o dziwo wyszło na to, że dawne rdzenie od dolnych kanałów TV były najlepsze. Nie wiem czy inni Koledzy mają podobne doświadczenia? Może są też inne wnioski?

Pozdrawiam
Jerzy
19-12-2015 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 19-12-2015 20:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości