Adam,
Jezeli chodzi o komutacje i wybory pomiedzy TX,RX1,RX2 itd to proponuje podgladnac jak to jest zrobione w Ten-Tec Orion. Moim zdaniem jest to zrobione prosto i wygodnie dla uzytkownika. Nastepna ciekawa sprawa w Orionie jest "panoramiczny " odsluch. Oznacza to ze poprzez menu glowne mozesz sobie wybrac co chcesz sluchac w danej sluchawce. I tak np: mozna ustawic odbiornik 1 w lewej sluchawce a odbiornik drugi w prawej sluchawce.Daje to mozliwosc podsluchu , sczegolnie pomocne podczas pracy w splicie. Tak wiec moze warto oprogramowac w nowej syntezie dwa wyjscia ktore beda mogly to sterowac.
Cala ta matryca wyborow jest pod s-metrem w orionie.Mozna zobaczyc na zdjeciu.
Pozdrawiam
Arek AC2FC
(17-03-2015 19:53)SP5FCS napisał(a): Wygląda na to, że oba odbiorniki w HUSARZE będą jednakowe plus ten sam typ DSP dlatego ich parametry będą prawie identyczne. Nic nie stoi ma przeszkodzie aby jeden z odbiorników wykonać sobie w wersji "szerszej" a drugi w "wąskiej" według indywidualnych potrzeb.
Sposób działania funkcji RIT, XIT pozostaje taki sam jak w poprzednim sterowniku do Husarka.
Kolejnym istotnym problemem do rozwiązania w radiu z dwoma odbiornikami jest ilość i sposób przełączania anten. Przy tej klasie radia warto byłoby mieć oddzielne wejścia na typowe anteny odbiorcze. Jeśli sterownik ma to obsługiwać trzeba zdecydować ile ma być anten i jak je komutować pomiędzy TX, RX1, RX2. Tu może warto podpatrzyć jakieś dobre rozwiązanie fabryczne.