RE: TouchTRX - sterownik radia HUSAR
Adamie,
Nie rozumiem dlaczego nie można zastosować, takiego rozwiązania w którym częstotliwość nadawania mogłaby pochodzić od torów Rx1 lub Rx2 ?
Wygodniej byłoby przecież, aby pośrednia RX1 posiadała oba filry SSB i CW, natomiast pośrednia Rx2 tylko SSB. Wtedy dla pracy z wyprawą DX i wykorzystaniem PileUp, nadajemy wg. Rx2. Pośrednia Rx1 będzie z wąskim filtrem do słuchania słabego DX, a Rx2 z szerokim filtrem do słuchania i nadawania z zakresie PileUp.
Natomiast w przypadku pracy tradycyjnej, stosujemy Rx1 do nadawania i odbioru oraz ewentualnie RIT. Odbiornik Rx2 może służyć do czegokolwiek.
Wg takiej koncepcji, zawsze RX1 służy do odbioru słabych stacji i powinien mieć lepszą filtrację
Obie pośrednie mogą być takie same, ale z takiego rozwiązania, w Rx1 zastosujemy lepsze filtry, natomiast w pośredniej Rx2 tylko jeden.
Natomiast zgodnie z Twoim rozwiązaniem, aby uzyskać dobry komfort pracy, zarówno dla pracy z wyprawami DX lub pracą tradycyjną zestaw filtrów powinien być rozbudowany zarówno w Rx1 jak i w Rx2.
Dla mnie każdy z odbiorników, rozpoczyna się splitterem wejściowym, dalej jest BPF, mixer RX/mixer TX, filtr/filtry wraz z gen.BFO, wzmacniacz, DSP, demodulator, wzmacniacz m.cz, sumator wyjściowy.
Wskazanie, wg którego RX nadajemy, to tylko z którego obwodu (RX1 lub RX2) pobieramy sygnał do nadawania.
Oczywiście, wiele zależy od przyjętego konkretnego rozwiązania całego toru RX (łącznie z rozwiązaniem mixera TX), którego to rozwiązania nie znam. Może ta niewiedza, powoduje, że się "ciągle czepiam". Nie sprawdzałem chyba wszystkich przypadków, ale wiele rozwiązań torów RX wraz mixerem TX i wyjściem na tor wyjściowy TX, nadaje się do takiego rozwiązania wg mojej koncepcji. Być może sterownik jest przygotowywany do konkretnego rozwiązania a nie do przypadku bardziej uogólnionego.
73! Bogdan, SP3IQ.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2015 21:46 przez SP3IQ.)
|