Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Generator na układzie SI570 ciąg dalszy
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #26
RE: Generator na układzie SI570 ciąg dalszy
Mam nadzieję, że szerzej o testach opowie Piotr. Ostatnią zmianą sprzętową było usunięcie inwertera z obwodu sterowania przełącznikiem pasm. Sterowanie działa już prawidłowo i pasma zmieniane są na zdefiniowanych progach podczas strojenia impulsatorem lub po wybraniu częstotliwości Fx spoza bieżącego zakresu pasma.
Zauważyłem, Orinoko, że wyprowadzenia sygnałów na łączówce przełącznika pasm nie idą w takiej kolejności jak podałem we wcześniejszych postach ale to raczej kosmetyka i w razie potrzeb będzie to można skorygować w programie. Sądzę, że inne zmiany funkcjonalności również nie będą wymagać zmian w sprzęcie a jedynie korekt w programie.Zachęcam do wykonania układu i dołączenia do testujących :-)
Przy okazji zwracam uwagę na uklady stałoprądowe.Oporniki R2 i R22 tworzą z opornikiem R29 dzielnik napięcia w proporcji mniej więcej 2/3. Oporniki R2 i R22 można istotnie zmnniejszyć (np. do poziomu 1k) przez co 'czułość' tej części układu wzośnie. Jednocześnie, trzeba zadbać w zewnętrznych obwodach aby oba wzmacniacze miały na wejściu poziom 0 kiedy nie pracują bowiem ze względu na sumowanie się sygnałów na na wyjściu przewagę będzie miał ten, którego sygnał będzie aktualnie większy. Trzeba o tym pamiętać np. podczas testowanie i jedno z wejść powinno być na stałe dołączone do masy w przeciwnym razie na wyjściu pojawi się maksymalny poziom jaki może działać w tym torze.
L.J.
28-02-2014 8:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Generator na układzie SI570 ciąg dalszy - SP6FRE - 28-02-2014 8:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości