Część odbiorcza oraz CPU jest już uruchomiona - prawie bez żadnych problemów. Drobne "zacięcie" miało miejsce podczas uruchomienia DDS'a. Okazało się, że nie jest generowana zadana częstotliwość. Zamiast tego jest ona dość przypadkowa. Szybko okazało się, że winna była, bardzo ważna w DDS'ie (SDATA), nóżka numer 13 (nomen omen
), która nie miała połączenia z punktem lutowniczym. Kość AD9834 była już fabrycznie preinstalowana na PCB, więc było to dla mnie pewnym zaskoczeniem. Steven Weber KD1JV - autor projektu napisał, że to pierwszy taki przypadek. Faktycznie, na forum nie znalazłem żadnego postu który by opisywał podobny problem.
Instrukcja montażu napisana jest szczegółowo. Niektóre wskazówki i rady wydają się być adresowane wręcz do osób, które po raz pierwszy trzymają w ręku lutownicę. Nikt nie powinien mieć problemu z poprawnym montażem, chociaż są pewne miejsca, które moim zdaniem wymagały doprecyzowania, bądź podania pewnych rozwiązań. Dodałem te uwagi w tłumaczeniu. Schemat ideowy, aczkolwiek poprawny, to jednak podczas montażu może być bardziej mylący niż pomocny. Dlatego, że kilka elementów ma inne oznaczenie na schemacie niż na PCB. Podczas montażu trzeba po prostu kierować się tym co jest napisane w instrukcji, a błędu nie popełnimy. Niektóre, błędnie oznaczone elementy na schemacie wychwyciłem i poprawiłem. W instrukcji dobrze opisana jest procedura ustawiania przesunięcia pośredniej na środek filtra, regulacji BFO oraz kalibracji DDS'a.
Odbiornik brzmi bardzo dobrze, mimo iż jeszcze bez obwodów wejściowych. Próbek dźwiękowych nie zamieszczam, bo jest "kilka ton" filmów o PFR-3 na Youtube i można sobie posłuchać. Poniżej zdjęcie z tego etapu budowy.