Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #61
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Ryszardzie skłaniałbym się ku tej ostatniej wartości napięcia - aczkolwiek ja chyba wsadziłem rozmiar 1812 na 100V. W razie czego tam jest dostatecznie dużo miejsca na padach, aby wlutować elementy przewlekane.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2019 16:49 przez SP4LVC.)
24-11-2019 16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #62
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Zamieszczam docelowy wariant schematu płytki Auto-manual. Patrzyłem na ten schemat tyle czasu i wiedziałem, że to niby działa, ale coś mi tu do końca nie pasuje. Zwróćcie proszę uwagę na zmianę wyprowadzeń płytki do złączy J3 i J5 płytki LPF. Zworki pomiędzy stykami 2 i 3 przekaźników, które zawiera poprzedni schemat i są one na PCB (nowsza wersja płytki) należy delikatnie usunąć ostrym nożykiem (najlepiej przed montażem przekaźników). Stara wersja płytki nie miała tych zworek w ogóle, więc ci koledzy, którzy ją posiadają mają w sumie problem z głowy. Pozostaje jedynie odpowiednie połączenie jej wyjść ze złączami J3 i J5 na płytce LPF. Trzeba tylko sprawdzić komutację połączeń, ponieważ może się okazać, że wystąpi konieczność przekładania kabelków we wtykach CRIMP (zamiana kolejności). To uwaga dla kolegów, którzy zrobili już okablowanie wg starszej wersji schematu.


Załączone pliki
.pdf  Płytka Auto manual v.2.pdf (Rozmiar: 31.38 KB / Pobrań: 498)

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2019 20:09 przez SP4LVC.)
18-12-2019 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #63
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Przepraszam kolegów, którzy czekają na komplety płytek. Płytki przyszły, ale nasi chińscy przyjaciele odwalili numer i w płytce PA nie wycięli tym razem otworu prostokątnego na tranzystor mocy - chociaż pisałem o nim w uwagach do zamówienia. Trzy razy zamawiałem kolejne wersje i było ok. Tym razem spaprali. Jestem w trakcie procedury reklamacyjnej - zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeśli ktoś z czekających ma możliwość wyfrezowania tego otworu to płytki są do wzięcia. Na pocieszenie napiszę, że nowa paczka tranzystorów z wylutu jest w drodze do mnie. Życzę forumowiczom radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz mnóstwa sukcesów konstukcyjnych w nadchodzącym 2020 roku!

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2019 23:45 przez SP4LVC.)
22-12-2019 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9KN Offline
Przemek
****

Liczba postów: 298
Dołączył: 18-10-2011
Post: #64
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Bogdan puść to do mnie to ci przefrezuję...
23-12-2019 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #65
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Przemku dzięki za prezent gwiazdkowy. Moze zdążę wysłać jutro - jeśli nie to po świętach. Zobaczę jak wyjdzie. Oczywiście pokrywam koszt wysyłki powrotnej.
Chciałem poinformować, że przyszły poprawione płytki band dekodera. Kolegów, którzy je otrzymali wadliwe w kompletach PCB proszę o kontakt i podanie adresu.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-12-2019 15:44 przez SP4LVC.)
24-12-2019 13:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
HMAMATOR Offline
SQ9IZA
**

Liczba postów: 89
Dołączył: 20-05-2015
Post: #66
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Jeżeli dobrze widzę to złącze J1 na Auto-Menual ma na pin 1 GND i to idzie do J5 na PA, gdzie jest +12V na pin 1 lub 8. Proszę poprawić mnie jeśli się mylę.

Ryszard 73
26-12-2019 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #67
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Rysiu zerknij na poprawiony schemat (również połączeń) z postu #62.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-12-2019 23:33 przez SP4LVC.)
26-12-2019 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
HMAMATOR Offline
SQ9IZA
**

Liczba postów: 89
Dołączył: 20-05-2015
Post: #68
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Zerkam i widzę (albo jestem ślepy) złącze J2 pin1 GND i to idzie na płytę LPF do złącza J5, gdzie NIE MA GND tylko jest +12V z Bend Decodera!

Ryszard 73
27-12-2019 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #69
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Po prostu pomiń to połączenie GND i do złącza +12V J5 nic nie podłączaj. Ono jest w tym momencie nieistotne. To napięcie było tu wypuszczone asekuracyjnie na potrzeby zasilania innych bloków wzmacniacza - u siebie z tego punktu podaję 12V na przekaźniki płytek Bypass i Auto-manual.
Dziś zapukał z dobrą nowiną listonosz.


Załączone pliki Miniatury
İmage

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2019 17:29 przez SP4LVC.)
27-12-2019 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #70
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Gratuluję Janowi SP3SFY! Dziś o 20:38 GMT na 3718 kHz zrobiliśmy historyczną łączność - dwa Husarki DSP i dwa wzmacniacze Husarek PA-200. Ogromnie się cieszę, bo wychodzi na to, że wzmacniacz Husarek PA-200 działa, jest powtarzalny i nie trzeba się bać jego wykonania. Jednocześnie czuję się w obowiązku doprecyzować informację o termistorach - czujnikach temperatury (Janie dzięki po raz kolejny!), ponieważ była ona porozrzucana po różnych częściach moich opisów, a jak się okazało nie wszyscy czytają ,,Świat Radio". Finalnie termistor układu AVT 1596 sterujący pracą wentylatora osadzonego na radiatorze znajduje się w szczelinie pomiędzy płytką PA, a radiatorem w bezpośredniej bliskości metalowej obudowy tranzystora, natomiast układ LM35DZ kontrolujący próg temperaturowy w multimetrze RF zamontowany jest na skraju radiatora (widoczny na fotografii z mego postu #35). Moim zdaniem jest to logiczne, ponieważ różnica w tych dwu punktach radiatora na pewno sięga 20-30 stopni Celsjusza. Termistor zamocowany przy tranzystorze reaguje bezpośrednio na jego temperaturę zwiększając momentalnie obroty wentylatora, natomiast układ LD35DZ ma ustawiony próg zadziałania na 45 stopni - przy czym można to indywidualnie uzgodnić z Piotrem SP2DMB i w programie może on podnieść wartość temperatury, przy której multimetr odłączy sterowanie wzmacniacza sygnałem wejściowym. Pamiętajmy, że dla półprzewodników 90 czy 100 stopni Celsjusza to żadne zagrożenie, a normalna temperatura pracy i nie ma sensu, aby czujnik multimetru LM35DZ odłączał nam sterowanie wzmacniacza przy temperaturze niższej niż 45 stopni. Skłaniałbym sie nawet ku temu, aby ta wartość programowo była zbliżona do 60-65 stopni.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2020 21:57 przez SP4LVC.)
05-01-2020 0:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości