Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto moderuje to forum i dlaczego?
SP9FKP Offline
Piotr
*****

Liczba postów: 1,248
Dołączył: 28-06-2009
Post: #11
RE: Kto moderuje to forum i dlaczego?
Jak w znanym przeboju" "pisać każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej". Sęk w tym, że w każdym przypadku lepiej uprzednio poczytać, w szczególności poczytać ze zrozumieniem. Jeszcze lepiej, jeśli posiądzie się sztukę czytania "między wierszami". Wiem, że to trudne i wymaga ćwiczeń, w szkole tego nie uczą. Ale to nie powód by z uporem maniaka wciąż i wciąż wracać do tego samego pytania. To Forum przeznaczone jest dla ludzi myślący, nie "myślących inaczej" i doprawdy nie można wymagać od Admina czy Moderatora by nieustanie czytał to "co komu leży mu na wątrobie". Każdy użytkownik ma prawo i wybiera to co chce czytać, Admin czy Moderator musi czytać wszystko, taka jego rola. I musi reagować, bo odpowiada głową za treści tu zamieszczane.
Na pytanie dlaczego trzeba moderować Forum odpowiedzi jest aż nadto i każdy kto ma trochę oleju w głowie potrafi sobie na nie odpowiedzieć bez niczyjej pomocy. Ciekawe jest po co komu wiedzieć kto personalnie jest Adminem. Może chodzi o zaproszenie "na piwo" w podzięce za niewdzięczną, codzienna pracę i czas jaki trzeba poświecić na to by wszyscy mogli korzystać z wiedzy tu zgromadzonej? Nie sądzę. Podejrzewam, że raczej chodzi o to by zaczaić się gdzieś w zaułku i dać upust frustracji. Bo który Admin po ustawieniu go w jednym szeregu z "bezpieką, Zomo, MO i konfidentami dawnego systemu", jako "uzurpator myśli technicznej" podejdzie, poda rękę takiemu użytkownikowi i zapyta "co słychać"?
Nikogo nie obchodzi co ktoś pisze prywatnie na temat Forum i jego Zarządu. Nie potrzebny jest żaden samozwańczy prokurator, który w imieniu plotkarzy chce poprowadzić dochodzenie by wytropić "ducha straszącego w ruinach". Tak jak wielu użytkowników ukrywających się za pseudonimem, Admin też ma prawo pozostać anonimowy. I wcale nie jest ważne czy dlatego, że jest znanym biologiem, który ma takie "dziwne" hobby czy funkcjonariuszem pewnej służby. Ważne, że chce pozostać anonimowy i robi co do niego należy, "za darmochę" bo nie lubi piwa.
Nie wiem skąd bierze się przekonanie, że wszystko na Forum też ma być "za darmochę". To, że ktoś "położy na Forum" materiał, nie daje żadnej gwarancji, że jest perfekcyjny, działa i tylko czeka na komercyjne powielenie dla własnej korzyści. Pełna produkcyjna dokumentacja, "know how & support" nigdy nie trafi na to Forum. Jeśli ktoś sądzi inaczej to się myli. To w jakim stopniu Autor ujawni swoje prace leży wyłącznie w jego gestii i żadne naciski tego nie zmienią. Reakcja Janusza na próby wywarcia presji jest tego najlepszym przykładem. Ci co czytają uważnie i ze zrozumieniem wątki na Forum pamiętają zastrzeżenia autorów "Tulipana" i moderacja Admina pozwoliła oczyścić atmosferę bo fetor jaki pozostawiła ta sprawa, unosiłby się do dziś.
23-03-2017 10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9SNC Offline
Piotr
***

Liczba postów: 151
Dołączył: 30-06-2009
Post: #12
RE: Kto moderuje to forum i dlaczego?
W pełni popieram stanowiska kolegów Pawła SQ8MVY #8 oraz Piotra SP9FKP #11, są w 100% zbieżne z moim.

Vy 73 Piotr
23-03-2017 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3IQ Offline
Bogdan
****

Liczba postów: 281
Dołączył: 23-10-2011
Post: #13
RE: Kto moderuje to forum i dlaczego?
Postanowiłem też zająć głos w tym wątku, ale po przeczytaniu postu Piotra SP9FKP oraz wcześniej Pawła SQ8MVY nie chcę się powtarzać. Dodałbym jedynie, że moim zdaniem Admin podejmuje właściwe decyzje. Ponadto uważam, że Admin spełnia bardzo trudną i niewdzięczną rolę i myślę, że powinien działać anonimowo, zgodnie z zasadą stosowaną w znakomitej większości list dyskusyjnych, nie tylko polskich.
23-03-2017 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3GTG Offline
Andrzej
**

Liczba postów: 50
Dołączył: 21-08-2009
Post: #14
RE: Kto moderuje to forum i dlaczego?
Do SP3OSJ Uważam, że porównywanie swoich kilkunastu wpisów w różnych tematach tego forum z olbrzymią pracą włożoną przez Adama SP5FCS choćby tylko w opracowanie sterownika Husarka jest nieuczciwe i obrażlwe, a także swojej „olbrzymiej” wiedzy elektronicznej z wiedzą Pana dr. nauk technicznych SP5FCS w specjalności elektronika i programowanie – to już zwykła bezczelność.
Całkowicie popieram stanowisko wcześniej piszących kolegów z wyjątkiem SP0..coś tam - Wojtech /pewnie to eskimoskie imię/ i SQ6IYY.
Popieram wniosek kolegi SP5BEF o zablokowanie konta dla SP3OSJ a swoje frustracje nich Pan rozładowuje w inny sposób, bez obrażania moderatorów naszego krótkofalarskiego, wspaniałego i bardzo potrzebnego forum. Praca społeczna nigdy nie była doceniana ale wielu starszych krótkofalowców w tym ja, jesteśmy wdzięczni, że pomagacie w rozwoju krótkofalarstwa w SP.
Pozdrawiam Andrzej
23-03-2017 18:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SPO3O2OL Offline
_._. _ _._
****

Liczba postów: 330
Dołączył: 07-01-2017
Post: #15
RE: Kto moderuje to forum i dlaczego?
(23-03-2017 18:27)SP3GTG napisał(a):  Całkowicie popieram stanowisko wcześniej piszących kolegów z wyjątkiem SP0..coś tam - Wojtech /pewnie to eskimoskie imię/ i SQ6IYY.
Popieram wniosek kolegi SP5BEF o zablokowanie konta dla SP3OSJ a swoje frustracje nich Pan rozładowuje w inny sposób, bez obrażania moderatorów naszego krótkofalarskiego, wspaniałego i bardzo potrzebnego forum. Praca społeczna nigdy nie była doceniana ale wielu starszych krótkofalowców w tym ja, jesteśmy wdzięczni, że pomagacie w rozwoju krótkofalarstwa w SP.
Pozdrawiam Andrzej

Andrzej SP3GTG witam.Postanowiłeś chyba mnie obrazić?Muszę się jakoś bronić.Podaj proszę przyczynę Twojego zachowania.
Co Ci nie odpowiada w moim imieniu,loginie?Są gorsze jak Twoje?
Szanuję Twoją opinię dotyczącą tytułu tematu.Uszanuj też proszę moją.To jest dyskusja.Potrafisz dyskutować bez obrażania?
Twoje zdanie o eskimosach świadczy o tym,że też potrafisz mocno szczypać.Nie znam tylko przyczyny.Opowiadasz się za SP5BEF,który pisał o podłości ale nie zauważasz,że on zachowuje się podle

(22-03-2017 13:27)SP5BEF napisał(a):  Proponuje usunąc Go z naszego Towarzystwa na wieczne czasy.

To bardzo dwuznaczne i przypomina czasy pokazane w filmie
To Kill a Priest gdzie zakatowano człowieka za słowa.

W usuniętym poście o aktualnym oznaczeniu #1 możesz przeczytać co sądzę o postach na forum Adama SP5FCS.Inne przykłady też były,poszukaj jeśli masz taką wolę.

miło czytać odpowiedzi Adama SP5FCS.

Nie podoba Ci się to?Nie popierasz tego Andrzeju?Czytać trzeba umieć między wierszami jak zauważył Piotr.
To bardzo trudna sztuka ale możliwa do wykonania pod warunkiem,że potrafi się na spokojnie analizować tekst.Nie popieraj mnie proszę na siłę.Nie potrzebuję tego.

Jednak to,że cenię Adama SP5FCS za świetne wpisy techniczne na forum,dobre tłumaczenie zagadnień nie znaczy,że automatycznie muszę popierać
jego sposób moderacji forum.TO SĄ DWIE ZUPEŁNIE RÓŻNE SPRAWY
Dokładnie tak samo jest z Autorem opracowania homodyny,którą buduję.Mam dla Janusza szacunek za czas jaki poświęcił na pracę badawczą nad urządzeniem ale jednocześnie nie rozumiem sposobu lub braku odpowiedzi i reakcji na zadane pytania.Piotr pisał o jakiejś dokumentacji produkcyjnej radia.Pisałem o tym ale jakoś na siłę zmienia się sens moich wypowiedzi.Można i tak.
Sama moderacja to ciężkie i mało wdzięczne zadanie.Prócz przeglądania mnóstwa wpisów jest też władza nad ludzkimi myślami
a tam gdzie jest władza zdarzają się też nadużycia.
Zauważyłem coś czego może inni Koledzy nie widzą lub raczej widzą ale...
To jest jednak zgodne 100% z regulaminem i to dla pewnych Kolegów jest najważniejsze.
Mądry Władca ma twardą rękę i w tym się pewnie zgadzamy.Jednak usuwanie wpisów nie zgodnych z regulaminem musi być nie tylko skuteczne ale też sprawiedliwe społecznie.Jeśli S wskaże post do usunięcia i jest usunięty w całości to jeśli P wskaże taki post to dlaczego nie usunąć w całości?
Jeśli nie usuwa się postu kolegi M z reklamą sklepu X to dlaczego usuwa się post kolegi H z inną reklamą sklepu Y?
Można jeszcze wymieniać ale nie ma sensu.NIC TO NIE ZMIENI.
Miałem jednak prawo przciwstawić się takim praktykom w słowach i skorzystałem z tego.Nie żałuję że spróbowałem zwrócenia uwagi na ważny problem forum.
Twoje podszczypywanie Andrzej SP3GTG i próba odwrócenia uwagi od pewnych przyczyn związanych pośrednio z tematem nie zmieni mojej opini na sprawę.To jednak dla mnie nie powód abym Cię obrażał.Forum lubię czytać,znalazłem wiele interesujących tematów.Składam homodynę dsp ale na pewne sprawy mam inne zdanie od Ciebie.Mam nadzieję,że nie muszę na siłę myśleć tak samo.
W rozwoju krótkofalarstwa pomagają różni Koledzy.Artur SP3OSJ też się do nich zalicza.Trzeba być jednak obiektywnym aby to zauważyć.
Jednakowo jestem wdzięczny dla Wszystkich,którzy potrafią robić coś w kierunku konstrukcji urządzeń radiowych.Dziękuję.
Co do eskimoskiego imienia.Andrzej zajrzyj proszę stronę wcześniej,coś tam Ci umknęło.Login jeśli cytujesz to proszę podawaj w całości lub pomijaj w całości.
Twój przecież to SP3GTG a nie SP3... coś tam.Prawda?Pozdrawiam.

Wojc!o
24-03-2017 0:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP6IFN Offline
Ryszard
****

Liczba postów: 455
Dołączył: 23-03-2010
Post: #16
RE: Kto moderuje to forum i dlaczego?
Dzień Dobry!
Proponuję zamknąć ten wątek, który niczego już nie wnosi, a dyskusja jak zwykle zbacza z kierunku nakreślonego w poście założyciela wątku.
To czy zadał pytanie słusznie, czy tez nie, nie zmienia faktu treści zadanego pytania. REGULAMIN forum określa zasady na nim panujące, a Regulamin jest krótki i wystarczająco treściwy. Wystarczy go przestrzegać i pisać na temat. Zbędne jest pisanie w formie "masło jest maślane", bo to jest zaśmiecanie forum. ADMIN musi być osobą anonimową, Użytkownicy powinni być jednoznacznie rozpoznawalnymi. Ukrywanie się za pseudonimami, czy nic nie znaczącymi loginami jest niewłaściwe. Czego się wstydzić? Poglądy każdy ma takie jakie ma, nic mi do tego.
Administrator podejmie niewątpliwie decyzję słuszną, to jest jego prawo i obowiązek.
Życzę Kolegom udanych konstrukcji!
Rysio!
24-03-2017 12:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3GTG Offline
Andrzej
**

Liczba postów: 50
Dołączył: 21-08-2009
Post: #17
RE: Kto moderuje to forum i dlaczego?
Witam
W pełni popieram i zgadzam się z Twoim stanowiskiem Rysiek. Dość zaśmiecania forum zbędnymi uwagami a Admin niewątpliwie szybko i właściwie zareaguje na zaistniałą sytuację stworzoną przez SP3OSJ.
Do SP0.. mam wiele uwag co do tworzonych tutaj rozwlekłych i nic nie znaczących postów wraz ze zdjęciami. Czy Pan naprawdę myśli, że żaden doświadczony krótkofalowiec nie wie jak prawidłowo wlutować dławik z dwoma uzwojeniami na płytce przetwornicy Husarka-Dsp lub TR1 na płytce radiowej, że ... podobne dyrdymały są tutaj komuś potrzebne ?? gdy wcześniej dokumentacja kol.Janausza SP5BMP i innych doświadczonych kolegów wyjaśnia wszelkie szczegóły. Zaśmiecające Forum SP-HM Pana posty powodują, iż w razie potrzeby nie można szybko odszukać interesującej informacji. Forum nie jest przeznaczone do uprawiania „poezji” na temat radiotechniki a zadawania konkretnych pytań /krótkich i rzeczowych/, omówienia napotkanych problemów w trakcie uruchamiania urządzenia elektronicznego niezbędnego krótkofalowcowi czy też sygnalizowania nowych opracowań znalezionych w sieci. To nie jest forum dla chłopców z "elektronicznego przedszkola", gdyż zasadniczą i podstawową wiedzę z tego zakresu, w tym posługiwanie się przyrządami pomiarowymi zdobywa się indywidualnie korzystając z dostępnej literatury i netu. Nie wstyd Panu chwalić się publicznie brakiem znajomości podstaw elektroniki i radiotechniki i jeszcze żądać aby ktoś to Panu wyłożył na talerz ?? Proponuję zapoznać się z treścią mojego postu nr.7 w temacie „Przeróbka BITX40 na CW” i przemyśleć swoją postawę oraz zachowanie wobec starszych i doświadczonych krótkofalowców.
Należy podkreślić, że prawdopodobnie nie jest Pan krótkofalowcem - nie posiada tzw. licencji czyli Pozwolenia Radiowego na używanie radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych w służbie radiokomunikacji amatorskiej. Są przepisy prawne regulujące te sprawy z którymi radzę się zapoznać aby nie popaść w konflikt z prawem. Proszę więc w tym miejscu Admina o kategoryczne zażądanie od SP0.. ksero Pozwolenia Radiowego, a wszystkich kolegów do czasu wyjaśnienia sprawy o wstrzymanie się z odpowiedziami na wszelkie zadawane pytania przez tego Pana i traktowanie jego „twórczości” wyłącznie jak spamu, zabierającego nam tylko cenny czas.
Reasumując – trzeba się zastanowić czy taki chłopski filozof opisany wyżej jest w jakiś sposób przydatny na forum przeznaczonym głównie dla krótkofalowców-konstruktorów lecz pozostawiam to decyzji adminów. Ja uważam, że nie jest tutaj potrzebny ze swoimi pseudo radami i demonstracyjnym obrażaniem szczególnie starszych kolegów krótkofalowców. Proszę o wyrażenie opinii w tym temacie doświadczonych kolegów krótkofalowców, których pozdrawiam serdecznie.
Andrzej
ps. Husarek DSP w zasadzie wykonany w całości, tylko blokuje mnie brak izolowanej przetwornicy, by móc go zasilać z jednego napięcia. Myślę jednak, iż uda mi się przetwornicę izolowaną wykonać we własnym zakresie, gdyż te oryginalne jak wcześniej informowałem dopłyną do Polski dopiero w czerwcu br.
24-03-2017 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2SGA Offline
Adam
***

Liczba postów: 110
Dołączył: 10-02-2014
Post: #18
RE: Kto moderuje to forum i dlaczego?
(24-03-2017 13:45)SP3GTG napisał(a):  Witam
Należy podkreślić, że prawdopodobnie nie jest Pan krótkofalowcem - nie posiada tzw. licencji czyli Pozwolenia Radiowego na używanie radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych w służbie radiokomunikacji amatorskiej. Są przepisy prawne regulujące te sprawy z którymi radzę się zapoznać aby nie popaść w konflikt z prawem. Proszę więc w tym miejscu Admina o kategoryczne zażądanie od SP0.. ksero Pozwolenia Radiowego

Bardzo nie ładnie, że uważasz iż tylko licencjonowani nadawcy
powinni być na tym forum.
Nie spotkałem się z opisem, że SP03... robi jakiś nadajnik.
I wcale go tu nie bronię za poświęcony czas na poezje a nie poświęcany
na przejrzenie dokumentacji od SI.. i brak wiedzy, że nie ma tam sinusoidy.
Też to czytam i nieraz mnie podnosi by coś napisać.
Także rozważ czasem co wypisujesz.
Nie wszyscy wszystkim odpowiadają ale uważam, że wypada się tolerować
i brać też to pod uwagę, że czasem kogoś ponosi.

Pozdrawiam
Adam
SP2SGA
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2017 19:49 przez SP2SGA.)
24-03-2017 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3OSJ Offline
Artur
*****

Liczba postów: 786
Dołączył: 19-09-2013
Post: #19
RE: Kto moderuje to forum i dlaczego?
.....
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2020 12:13 przez SP3OSJ.)
24-03-2017 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9MRN Offline
MAc
*****

Liczba postów: 817
Dołączył: 29-08-2009
Post: #20
RE: Kto moderuje to forum i dlaczego?
Panowie, jesteśmy gośćmi na prywatnym forum.
Gośćmi.
Gospodarze są mili, nieprzesadnie złośliwi i pilnują, żeby woda w basenie była czysta.
Co wieczór jest grill i piwo. Czasem wspólne czytanie książek.

O co wam właściwie chodzi?
Budujcie...

MAciek
24-03-2017 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości