Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za rezystor ?
SQ9JXT Offline
Tomek
****

Liczba postów: 493
Dołączył: 05-04-2011
Post: #11
RE: Co to za rezystor ?
(09-12-2016 0:50)EC4AGT napisał(a):  i nie wiem czy to jest sztuczne obciazenie. Raczej wyglada na tlumik sygnalu.
Pozdrawiam

Zewrzesz jedną z nóg rezystora do radiatora i będziesz miał sztuczne obciążenie Smile
09-12-2016 9:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
EC4AGT Offline
Wojtek
****

Liczba postów: 284
Dołączył: 05-10-2014
Post: #12
RE: Co to za rezystor ?
Witam

Jeden juz nie żyje. Zamocowałem na radiatorze i najpierw podałem 10 w później 50 i na końcu 100. Nawet nie zdążył się nagrzać. Zamocowalem drugi i nie przekraczam 50 w.
09-12-2016 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2FP Offline
PAWEŁ
***

Liczba postów: 183
Dołączył: 01-11-2009
Post: #13
RE: Co to za rezystor ?
Podepnę się do tematu rezystorów berylowych.
Kupiłem na aliexpres rezystory 50 ohm 250 wat .
Są z jednym pinem ( drugi na obudowie ) , oraz przelotowe z dwoma wyprowadzeniami . Przygotowałem fajny radiator z wentylatorem itd .
Obciążenie teoretycznie do 1KW
Zamontowałem , polutowałem , podłączyłem testowo 230v 50hz do jednej gałęzi 100 omowej (530wat) i po kilkunastu sekundach rezystor przelotowy zaczął trzeszczeć, a po 30sek zaświecił się i uszkodził .
Myślę sobie - Chińczyki oszukali i nie maja one podawanej mocy.
Czytając specyfikację okazało sie że konieczna jest kompensacja mechaniczno-termiczna zacisków Inaczej ulegną uszkodzeniu . Po zastosowaniu się do opisu polutowałem w inny sposób i po minucie nic się nie dzieje. Dłużej nie testowałem ponieważ radiator troszkę za mały na ciągły test .
İmage
Na zdjęciu:
Dolny lewy został uszkodzony , Górny lewy działa poprawnie .
Troszkę z krótkie nóżki aby dokonać poprawniejszego połączenia , ale warto na to zwracać uwagę .
link do opisu rezystorów.
http://rf-design.co.za/wp-content/upload...0-50RM.pdf
14-12-2016 20:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
EC4AGT Offline
Wojtek
****

Liczba postów: 284
Dołączył: 05-10-2014
Post: #14
RE: Co to za rezystor ?
Witam

I znowu powracam do tego rezystora a raczej do konektora. Otóż kupiłem na znanym portalu konektor RG 141 SMA do lutowania aby go zamontować na kablu RG 402. Problem jaki mam z tym kablem jest taki że się nie lutuje. Powłoka zewnętrzna wygląda jak posrebrzona. Nie jest to oplot tylko coś w rodzaju sztywnej rurki. Środkowy pin jako tako polutowalem ale grzejac powłokę zewnętrzną się odlutował. Niestety nie mam kleszczy do zaciskania i pozostaje mi tylko lutowanie.
Ciekaw jestem czy można zastosować inny konektor który bez problemu mógłbym zamocować na tym kablu


Pozdrawiam

EC4AGT

Wojtek

Toledo

Hiszpania
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2017 19:43 przez EC4AGT.)
30-04-2017 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9FYS Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 288
Dołączył: 12-12-2009
Post: #15
RE: Co to za rezystor ?
Niektóre kable semirigid oznaczone jako RG402 mają pancerz zewnętrzny nie z rurki miedzianej lecz aluminiowy cynowany. Warstwa cyny jest bardzo cienka i jeżeli tylko użyjesz zbyt gorącej lutownicy, powłoka rozpuści się w stopie lutowniczym, aluminium błyskawicznie się utleni i "po zawodach".
Po próbach doszedłem do metody: lutownica ustawiona na 180 stopni do wstępnego rozgrzania rurki i lutowie o temperaturze topnienia 147stopni - nie mam pojęcia co to za stop, ale mam go trochę.
Trwałość takiego połączenia jest zadawalająca, spoiwo jest elastyczne aczkolwiek nie wiem jak długo wytrzyma
bez ew. rekrystaliacji.
pozdr. Ryszard
30-04-2017 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
EC4AGT Offline
Wojtek
****

Liczba postów: 284
Dołączył: 05-10-2014
Post: #16
RE: Co to za rezystor ?
Ja nie posiadam takiej cyny. Poszukam, może jest typ konektora zaciskanego

Wojtek

Toledo

Hiszpania
30-04-2017 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości