Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini filtr DSP
EC4AGT Offline
Wojtek
****

Liczba postów: 284
Dołączył: 05-10-2014
Post: #1
Mini filtr DSP
Witam

Przegladajac internet znalalzem opis takiego filtru. Ciekaw jestem co sadzicie o tym zestawie. Na koncu artykulu podane sa przyklady jak on dziala.
Tutaj podaje adres do strony:

http://www.cumbriadesigns.co.uk/minifilter.htm

Pozdrawiam

Wojtek
EC4AGT
07-06-2016 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9IT Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 20
Dołączył: 10-04-2016
Post: #2
RE: Mini filtr DSP
Kto pierwszy kupi?

Był na YT pokaz czegoś podobnego, filtr aktywny zupełnie na wyjściu. Facet wyodrębniał sobie jednego korespondenta CW. Przychylnie bym się odnosił jak tanie a ktoś nie ma /nie może mieć wąskich filtrów.

Nie zastąpi wąskiego filtru p.cz. - jak już weszły z silnych sygnałów sąsiednich zakłocenia.

Jacek SP9IT, do niedawna cosinus
07-06-2016 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
EC4AGT Offline
Wojtek
****

Liczba postów: 284
Dołączył: 05-10-2014
Post: #3
RE: Mini filtr DSP
Witam
Ja mam TS 50 Kenwooda i praktycznie nie ma żadnego systemu do eliminacji zakłóceń. Dlatego zaciekawił mnie ten kit.
Z drugiej strony zastanawiam się czy gdyby zrobić equalizador na pasmo audio jakie odbieramy to czy to by działało. Ja zrobiłem filtr jaki był opisany w Avt 5109 i działa jako tako. Myślałem że to coś lepszego. Dlatego też pomyślałem czy nie kupić tego zestawu. Po odsluchaniu audio jakie jest zamieszczone na końcu artykułu wydaję się że to działa.

Pozdrawiam
Wojtek
Ec4agt
08-06-2016 0:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP6VGX Offline
Tomek
***

Liczba postów: 108
Dołączył: 03-11-2012
Post: #4
RE: Mini filtr DSP
@EC4AGT

Jak nie kupisz to sie nie dowiesz jak to w realu dziala... Ze strony nie wiele mozna wywnioskowac na czym to DSP jest realizowane itp. itd. natomiast takie suche informacje ze FIR, LMS to niewiele daja...

Tomek - SP6VGX (SWL: SP-0316-JG)
QTH: Warszawa, LOKATOR: KO02NG
http://www.sp6vgx.pl/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 11:54 przez SP6VGX.)
08-06-2016 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
EC4AGT Offline
Wojtek
****

Liczba postów: 284
Dołączył: 05-10-2014
Post: #5
RE: Mini filtr DSP
Witam

Ten sam opis tego zstawu umiescilem na forum sp7pki gdzie w odpowiedzi jeden z kolegow napisal ze zakupil ten zestaw. Po otrzymaniu i uruchomieniu ma napisac jak to dziala.

Tak przy okazji podam adres do strony hiszpañskiego krotkofalowca gdzie zamiesci opis w pdf-e stron producentow roznych zestawow i wlasnie stad mam adres ktory wczesniej podalem:

http://iza.gandi.ws/

Oprocz po angielsku , jest tez po hiszpañsku opis budowy tego zestawu tj filtru dsp

Kits 2013

kits_ea2sn_es.pdf ten jest po hiszpansku

Pozdrawiam
08-06-2016 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP6VGX Offline
Tomek
***

Liczba postów: 108
Dołączył: 03-11-2012
Post: #6
RE: Mini filtr DSP
Tylko to z roznymi TRX moze sie roznie zachowywac, w jednym poprawi sporo w innym mniej (jak problem jest gdzie indziej)...

Tomek - SP6VGX (SWL: SP-0316-JG)
QTH: Warszawa, LOKATOR: KO02NG
http://www.sp6vgx.pl/
08-06-2016 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
EC4AGT Offline
Wojtek
****

Liczba postów: 284
Dołączył: 05-10-2014
Post: #7
RE: Mini filtr DSP
Tak więc pozostaje próbować. Tak jak pisałem ,także na forum sp7pki jeden z kolegów zamówił. Jeśli będzie działać to chyba się skuszę i tez kupię.

Pozdrawiam
08-06-2016 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP5BMP Offline
Janusz
****

Liczba postów: 601
Dołączył: 02-11-2010
Post: #8
RE: Mini filtr DSP
Kolegom zainteresowanym proponuję zrobić analizę sygnału audio przed załączeniem filtru DSP. Sygnał może mieć szerokie spektrum i po załączeniu DSP jest tak znacząca różnica. W transceiverach jednak są filtry i różnica działania może być nie tak duża. Piotr sp9fkp tu na Forum proponował program „Audacity” za pomocą którego można dokonać pomiaru. Pozdrawiam, Janusz.
09-06-2016 6:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości