Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam
BUBAMUBA Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 25
Dołączył: 15-03-2016
Post: #1
Witam
Cześć
Nazywam się Dawid. Niestety na razie licencji jak i znaku nasłuchowego/nadawczego nie posiadam tak więc nim się nie podzielę. Piszę do was z Częstochowy choć pochodzę z Białegostoku. Mam 25 lat z zawodu jestem elektronikiem. Akurat pracuje w branży Automotive, jednak od dłuższego czasu jestem „zauroczony” techniką RF. Niestety nie posiadam w tym temacie za bardzo doświadczenia. Oczywiście posiadam podstawy. Nieco wiedzy z techniki wielkich częstotliwości oraz technik bezprzewodowych pamiętam, jednak jak wiadomo to co jest na zajęciach od praktyki znacznie się różni. Trafiłem na te forum gdyż poszukuje informacji na temat budowy własnego transceiver’a . Na początek oczywiście chciałbym zbudować coś prostego aby zacząć „czuć” tę gałąź elektroniki, oraz mieć sprzęt to testowania kolejnych prototypów. Docelowo myślę by zbudować SDRa opartego na FPGA i uC ale z własnym torem radiowym a nie opartym na gotowych ale bardzo drogich scalakach. Pewnie wkrótce zasypie trochę forum pytaniami. Ale w zamian mogę pomóc z mikroprocesorami, programowaniem i ogólnie techniką cyfrową.
16-03-2016 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP5BMP Offline
Janusz
****

Liczba postów: 601
Dołączył: 02-11-2010
Post: #2
RE: Witam
Witaj Dawidzie, życzę dużo pomysłów i ciekawych konstrukcji RF. Pozdrawiam, Janusz.
16-03-2016 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2JQR Offline
Henryk
*****

Liczba postów: 1,494
Dołączył: 23-08-2009
Post: #3
RE: Witam
Zapraszam i również życzę powodzenia.
16-03-2016 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ1GYQ Offline
Andrzej
****

Liczba postów: 411
Dołączył: 18-06-2009
Post: #4
RE: Witam
Witamy :-)

pozdrawiam

Andrzej
16-03-2016 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości