HomeMade
Spotkanie HMG 30 I 2011 - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Sprawy Ogólno-Organizacyjne (/forum-8.html)
+--- Dział: O Grupie HM (/forum-26.html)
+--- Wątek: Spotkanie HMG 30 I 2011 (/thread-703.html)

Strony: 1 2 3 4


Spotkanie HMG 30 I 2011 - admin - 22-01-2011 0:48

Zapraszamy na spotkanie HomeMade.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 30 stycznia 2010 w godzinach 14 - 18
na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej [strona www]
ul. Koszykowa 75, Warszawa [plan dojazdu]
w sali wykładowej nr 309 na III piętrze [plan III piętra]

Na spotkaniu omówione zostaną sprawy organizacyjne.

Jak zwykle, czekamy na zgłoszenia ciekawych propozycji i tematów.

Zespół HomeMade


RE: Spotkanie HMG 30 I 2011 - SQ9RFC - 22-01-2011 1:29

Czy uczestnictwo wirtualne jest możliwe? Komp z dostępem do internetu, mikrofon, kamerka, SKYPE. Wielu forumowiczów chętnie by posłuchało i zobaczyło o czym GHM radzi.


RE: Spotkanie HMG 30 I 2011 - SP3SWJ - 23-01-2011 23:49

(22-01-2011 1:29)Jerzy_Mi napisał(a):  Czy uczestnictwo wirtualne jest możliwe? Komp z dostępem do internetu, mikrofon, kamerka, SKYPE. Wielu forumowiczów chętnie by posłuchało i zobaczyło o czym GHM radzi.

:-) fajny i ciekawy pomysł .... i prosty do zrealizowania... ...


RE: Spotkanie HMG 30 I 2011 - K2KP - 24-01-2011 18:40

(23-01-2011 23:49)SP3SWJ napisał(a):  
(22-01-2011 1:29)Jerzy_Mi napisał(a):  Czy uczestnictwo wirtualne jest możliwe? Komp z dostępem do internetu, mikrofon, kamerka, SKYPE. Wielu forumowiczów chętnie by posłuchało i zobaczyło o czym GHM radzi.

:-) fajny i ciekawy pomysł .... i prosty do zrealizowania... ...

Jestem bardzo ZA !!!
Moze i inni koledzy poza granicami polski rowniez chetnie by skorzystali.
Panowie organizatorzy - pomyslcie o tym !
Pozdrawiam Arek AC2FC


RE: Spotkanie HMG 30 I 2011 - SQ9RFC - 24-01-2011 19:28

Z drugiej strony ... krótkofalowcy i łączność internetowa ? a po co mamy radia. Big Grin


RE: Spotkanie HMG 30 I 2011 - SQ1GYQ - 25-01-2011 0:49

Witam

Jestem także za pomysłem kolegów, radia radiami ale nie zawsze się można usłyszeć a poza tym nie wszyscy mówię o sobie mają warunki do nadawania Sad

pozdrawiam

Andrzej


RE: Spotkanie HMG 30 I 2011 - SP8RHP - 26-01-2011 0:11

(22-01-2011 1:29)Jerzy_Mi napisał(a):  Czy uczestnictwo wirtualne jest możliwe? Komp z dostępem do internetu, mikrofon, kamerka, SKYPE. Wielu forumowiczów chętnie by posłuchało i zobaczyło o czym GHM radzi.
Jerzy, jestem ZA.. ponieważ ja będąc w pracy,wezmę ze sobą laptook-a
Smile)) i w miarę możliwości będę mógł słuchać i włączać sie do dyskusji .
Tak jak zaznaczył Jarek 3SWJ, w dobie dzisiejszej infranstruktury i-netowej to jest do zrealizowania.
Tylko potrzeba szybkiej reakcji ze strony organizatorów.
A i Arek AC2FC będzie zadowolony.Z mojego doświadczenia, wszelakie , konsultacje medyczne i nie tylko coraz częściej odbywają się na takim poziomie..dlaczego nie skorzystać ??.
W końcu chyba Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, dysponuje szybkim łączem.
Odemnie nie powinno być żadnych problemów -> łącze 6cio-megowe..


RE: Spotkanie HMG 30 I 2011 - SP3SWJ - 26-01-2011 0:43

przejrzałem FAQ od Skype - ma on pewne limity :-(

wideokonferencje dla konta premium.... ale 7 dni za darmo w ramach testów

Zwykła konferencja audio do 25 osób...

to w kwestii technicznej
połączenie potrzenne jest jednokierunkowe - optymalny był by jakis free video serwer... który z kamerki z laptopa by udostepniał obraz.... ale najleppiej by było audio + Video..


może ktos ma jakies dobre sprawdzone programy ?

http://video-server.smartcode.com/


RE: Spotkanie HMG 30 I 2011 - K2KP - 26-01-2011 3:48

(26-01-2011 0:43)SP3SWJ napisał(a):  przejrzałem FAQ od Skype - ma on pewne limity :-(

wideokonferencje dla konta premium.... ale 7 dni za darmo w ramach testów

Zwykła konferencja audio do 25 osób...

to w kwestii technicznej
połączenie potrzenne jest jednokierunkowe - optymalny był by jakis free video serwer... który z kamerki z laptopa by udostepniał obraz.... ale najleppiej by było audio + Video..


może ktos ma jakies dobre sprawdzone programy ?

http://video-server.smartcode.com/
Jarek,
Jest taki program ale teraz nie pamietam nazwy.Jutro jak bede w pracy to sie dowiem i dam znac.
Pozdrawiam Arek AC2FC ( old KC2TXZ)

Moze cos takiego by nam pomoglo http://www.oovoo.com/ albo to http://www.mebeam.com/


RE: Spotkanie HMG 30 I 2011 - SP5FCS - 30-01-2011 0:40

Pomysł z "wirtualnym uczestnictwem" w spotkaniu jest bardzo ciekawy i warto popracować nad jego techniczną realizacją. Wymaga to jednak poczynienia pewnych przygotowań oraz testów dlatego to raczej pomysł na kolejne spotkania. Na szybko byłoby możliwe nagrywanie ciekawszych fragmentów spotkania i udostępnianie plików do pobrania.

Na najbliższe spotkanie zabieram zestaw: dwie skrzynki antenowe easyATU (prototyp, na druku fabrycznym) oraz konsolę sterującą. Pokażę możliwość sterowania dwiema skrzynkami z jednej konsoli poprzez wspólną magistralę RS485 (4 druty).
Zapraszam serdecznie na spotkanie i dyskusję, Adam.