HomeMade
PICASTAR - zaawansowany home made - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: PICASTAR - zaawansowany home made (/thread-55.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP3NYF - 11-07-2011 21:14

Zdzisław, ja nie mam problemu "dumy". Zupełnie nie zależy mi, czy ktokolwiek gdziekolwiek mnie wymieni, jeżeli coś zrobię. Problem jest zupełnie inny - czas. Zazdroszczę Wam (wszystkim w to zaangażowanym) prac przy Husarze i wkurza mnie, że nie mogę się przyłączyć, nawet platonicznie do żadnej grupy projektowej. Nie mam nawet co marzyć o powalczeniu z projektem skrzynki antenowej ciągniętej przez kolegów, mimo, że projekt bardzo mi się podoba. Nie mogę się oszukiwać i obiecywać sobie czy innym, że będę brał czynny udział w projekcie, na który i tak nie będę miał czasu. I myślę, że nie tylko ja mam taki problem. A bardzo chciałbym zbudować własny trx według własnej albo nawet nie własnej koncepcji, ale taki zrobiony od początku do końca przez siebie. Albo - bo to jest przyjemniejsze i łatwiejsze - zrobić taki trx w takiej grupie jak na forum. Ale ja nawet nie za bardzo mam czas śledzić forum....

A od samego chcenia nic się nie zrobi samo.

Może może jednak, wcześniej czy później, znajdzie się paru kolegów, którzy powalczą z projektem "Husara II", czy jak on tam będzie się nazywał....


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP4HKQ - 11-07-2011 23:23

Zbyszek z tym brakiem czasu to trochę chyba przesadzasz, skoro chcesz budować PICaSTAR to trzeba trochę poczytać na "ichnim" forum, trzeba czasu na załatwienie płytek no i potem na składanie. Każdy jednak robi co chce i nie będę nikogo namawiał do zmiany podjętych decyzji.


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP3NYF - 12-07-2011 11:49

Zdzisław, czytam oba ichnie fora, walcząc ze słownikiem, gromadzę płytki, ale to trwa.....
I nie przesadzam z brakiem czasu.
Ale jestem optymistą i staram się posuwać do przodu. Ale kończę wywody, bo odbiegłem od tematu wątku za daleko...


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP2NBC - 12-07-2011 12:28

Moim zamiarem nie było krytykować Adama. Jestem świadomy tego, że jego wiedza jest duża i dzielił się swoimi doświadczeniami. Wypowiedź moja wynikła z uwag kolegi, również krótkofalowca, który jeszcze nie buduje PICASTAR-a, ale czyta to co tu piszemy. W sumie dawno nie było takiego ożywienia na forum w tym dziale.
Wspaniale byłoby, aby powstała konstrukcja trx-a opracowanego w SP. Należy sobie zdawać sprawę, że konstrukcja, o której tu mowa jest znana na całym świecie a budujących nie ma zbyt wielu. Zanim coś takiego miałoby powstać w SP, uważam, że muszą być założenia, aby uniknąć nieporozumień już na samym początku.


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - TG50 - 12-07-2011 13:37

W konstrukcji PICASTAR najbardziej spodobało mi się DSP oraz kolorowy wyświetlacz, dlatego chciałem zbudować to urządzenie. Powstanie wątku na forum i pierwsze opisy tez były zachęcające.
Niestety po głębszym zastanowieniu zrezygnowałem ponieważ to jest po,prostu dla mnie za trudne. Oczy już nie te do TrxAVR, znajomość angielskiego słaba a ilość chętnych do podzielenia się swoimi praktycznymi doświadczeniami bardzo mała. Dwa lata temu słyszałem, że kilkunastu kolegów buduje to radio ale do dziś nie widać kolejnych wykonań.

Osobiście brakuje mi takiego podejścia jak w dziale Husara, schemat, opis pomiary, uwagi, zdjęcia płytek, pomiary. Gdyby było takie wsparcie dla wielu byłoby znacznie łatwiej. Samo pokazywanie zdjęć modułów jest pomocne ale nie rozwiązuje najtrudniejszych problemów. Może kolejni koledzy rozpoczynający budowę zmienią ten obraz. W pojedynkę bez pomocy innych będzie bardzo trudno skończyć to radio.


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP2NBC - 15-07-2011 10:17

Gotowe DSP na płytkach wykonanych w SP.


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - TG50 - 15-07-2011 10:57

Zdzisławie, czy to DSP da się zastosować do innych urządzeń ?
Z tego co trochę zrozumiałe z opisów to ustawianie parametrów jest robione jakoś przez rs232.
Czy to oznacza, że możemy roić próby z komputera poprzez terminal ?
Może jest jakiś opis tych komend, niestety nie mam dostępu do grup dyskusyjnych picastara.


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP2NBC - 16-07-2011 9:25

Józefie wysłałem wiadomość do Ciebie.
Moduł DSP jest uniwersalny.
Mogę podesłać trochę materiałów na ten temat.


PICASTAR - spotkanie budowniczych - SP8BAI - 03-08-2011 19:14

Może znajdzie się zainteresowany tym spotkaniem konstruktor?
GB w końcu nie tak daleko Big Grin
73 de Jacek

"Pic-A-Stars get together

Pic-A-Star is an SDR radio designed by Peter Rhodes, G3XJP, which was serialised in RadCom. It also appears in the RSGB Radio Communication Handbook. Milton Keynes ARS and Milton Keynes Museum are inviting all constructors of Pic-A-Stars to a one-day get together. This will be on Sunday 11 September from 11am to 4pm at the Milton Keynes Museum. Constructors of the Pic-A-star project are invited to bring their radios for a gathering and exchange of ideas. Star add-on circuits are also welcome. Entry will be free, but it would be nice to leave a small donation to the Museum. Constructors of other equipment designed by Peter are also welcome but the emphasis will be on the Pic-A-Star project. There will be test equipment and an antenna available on the day. Further details and directions are available online at http://www.radio-kits.co.uk/pic_a_star/event.htm."


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP2NBC - 05-08-2011 13:20

Czy któryś z kolegów ma do sprzedania pamięć EEPROM 24LC512 (DIL)
Zdzisław sp2nbc