HomeMade
Skrzynka antenowa SQ9GL - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Technika Antenowa (/forum-47.html)
+--- Dział: Skrzynki antenowe i przełączniki (/forum-50.html)
+--- Wątek: Skrzynka antenowa SQ9GL (/thread-468.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Skrzynka antenowa SQ9GL - SP7DCB - 17-02-2015 0:06

Cześć ponownie,
dziś ponownie przysiadłem do uruchomienia GL100 i to z powodzeniem.
Po podpowiedziach autora (szczególnie dot. R66 -dziękuję!!) skrzynka działa tak jak opisuje to na swojej stronie Wojtek.
Teraz kilka dni testów ... może się uda jakieś QSO na 80m bo dotychczas to pasmo było poza moim zasięgiem.

Reasumując: mój klon GL100 działa Smile


Pozdrawiam,
a.


RE: Skrzynka antenowa SQ9GL - SP4LVC - 17-02-2015 1:16

Adam o co chodzi z tym R66, bo u mnie go nie ma? Objawy opisałem na PW.

Wlutowałem R66 - nic to nie dało. Moje przyciski działają następująco (co widzę na wyświetlaczu):


Włączam zasilanie - palą się diody czerwona i zielona
S1 - Auto, po pstryknięciu Bypass
S2 - Locked i pulsująca żółta doida, a po pstryknięciu znów Locked, ale dioda gaśnie.
S3 - Po pstryknięciu gaśnie zielona dioda, na moment napis Unlocked i zaczyna się jazda przekaźników, która nie ma końca. Niezależnie od tego, czy podaję nośną na wejście skrzynki, czy nie. Pomaga tylko odpięcie zasilania.

Czerwona dioda pali się na odbiorze, gaśnie przy podaniu sygnału, ale tylko w opcji Bypass.
Zastanawia mnie dlaczego nie mogę ustawić efuse = 01. Wpisuję w okienko pożądane wartości, ale po kliknięciu ,,ustaw" ta wartość ciągle wraca na F9. Czy zmiana wartości fuse bitów dotyczy tylko procesora U1, czy również U2 i U3?
Po kilku minutach mojej bezczynności skrzynka wchodzi w jakiś dziwny stan uśpienia. Wyświetlacz pokazuje 0,00 MHz i SWR 99,0 lecz układ nie reaguje na żadne przyciski. Pomaga odłączenie i ponowne załączenie zasilania.


RE: Skrzynka antenowa SQ9GL - SP7NHS - 24-06-2015 21:01

Witam,
Pozwólcie, że zapytam w temacie.
Co prawda temat już wygasł ale być może jeszcze ktoś Wink
1.Otóż skończyłem montaż i zastanawiam się nad zakupem AMTGA 168A-PU albo AMTGA168- 20PU - 1 szt.
oraz AMTGA 88PA-PU albo AMTGA88-20PU - 2 szt. - które zastosować?.
2. Czy Software Ver. 2.50 Amtga168 i Software Ver.1.00 dla Amtga 88 wystarczy tylko wgrać i czy należy także zmienić w nich wartość rejestrów na efuse=01; house=DF, lfuse=E2 ?.
Może ktoś z Was posiada na zbyciu 3 takie procesory?.
Chętnie zakupię do tego celu.
Pozdrawiam.

Witam,
Przepraszam, odpowiedzi na zadane pytania już otrzymałem.
pozdrawiam.