HomeMade
Biegunowość elektrod kondensatora tantalowego z zatartymi oznaczeniami - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Forum Praktyczno-Techniczne HomeMade (/forum-1.html)
+--- Dział: Kuźnia pomysłów (/forum-21.html)
+--- Wątek: Biegunowość elektrod kondensatora tantalowego z zatartymi oznaczeniami (/thread-4557.html)

Strony: 1 2


Biegunowość elektrod kondensatora tantalowego z zatartymi oznaczeniami - SQ4AVS - 27-06-2024 11:32

Może ktoś wie jak rozpoznać biegunowość kondensatora tantalowego z zatartymi oznaczeniami. Jedynie co mi przechodzi do głowy to pomiar upływności.


RE: Biegunowość elektrod kondensatora tantalowego z zatartymi oznaczeniami - SP9OYN - 27-06-2024 12:07

Jesteś pewien, że to nie jest bipolarny?


RE: Biegunowość elektrod kondensatora tantalowego z zatartymi oznaczeniami - SQ4AVS - 27-06-2024 12:21

w 100% tantal starego typu z wyprowadzeniami drutowymi


RE: Biegunowość elektrod kondensatora tantalowego z zatartymi oznaczeniami - SP3FEC - 27-06-2024 13:42

Nie jestem pewien czy chodzi Tobie o kondensatory w kształcie "kropli".
Jest kilka typów oznakowania:
- malowane jedolitym kolorem z nadrukiem
- dwubarwne (np. zielono-żółte) z nadrukiem
- dwubarwne z kolorową kropką.
Generalnie jeśli taki kondesator obrócisz tym zatartym napisem (lub kropką) do siebie to drut po prawej stronie to +.
Chyba, że masz coś innego.


RE: Biegunowość elektrod kondensatora tantalowego z zatartymi oznaczeniami - SQ4AVS - 27-06-2024 15:51

Mam "kroplę" tylko nie wiem po której stronie były te napisy


RE: Biegunowość elektrod kondensatora tantalowego z zatartymi oznaczeniami - SP9OYN - 27-06-2024 16:34

Podejdź od innej strony. W czym to pracuje, jakie oznaczenia na płycie PCB?


RE: Biegunowość elektrod kondensatora tantalowego z zatartymi oznaczeniami - SQ4AVS - 27-06-2024 16:59

Oczywiście poza płytą -zapasy


RE: Biegunowość elektrod kondensatora tantalowego z zatartymi oznaczeniami - SP9OYN - 28-06-2024 6:16

Jeśli jest nowy nieużywany, to dłuższa noga to + Tak też większość producentów oznacza.


RE: Biegunowość elektrod kondensatora tantalowego z zatartymi oznaczeniami - SQ4AVS - 28-06-2024 7:03

z wylutu


RE: Biegunowość elektrod kondensatora tantalowego z zatartymi oznaczeniami - SP9OYN - 30-06-2024 9:46

Przyznam, że odpuściłbym takie kondensatory.
Kosz nowych jest minimalnych, a stare z wylutu są niepewne.