HomeMade
powerSDR + E-MU 0202 USTAWIENIA - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Urządzenia i oprogramowanie SDR (/forum-68.html)
+--- Wątek: powerSDR + E-MU 0202 USTAWIENIA (/thread-423.html)



powerSDR + E-MU 0202 USTAWIENIA - SP9SNC - 16-06-2010 16:18

Witam.

Stałem się szczęsliwym posiadaczem karty 0202. Mam prośbę do kolegów, którzy już przerobili temat konfiguracji tej karty w powerSDR
o printscriny zakładki Audio/Sound Card oraz VAC.
Mam zainstalowany sterownik do emu, oraz Asio4All. Jeżeli trzeba coś zmienić w noteboku ustawienia/panel sterowania/dźwięki i ustawienia audio - to również proszę o informacje.
Nie wiem, czy moje założenie jest dobre, ale chce używać jedynie tej karty do współpracy z SDRem, czyli cała kabelkologia mcz ma się ograniczyć po między TRXSDR a zewnętrzną kartą e-mu (realtek w noteboku niewykorzystany).

73 Piotr


RE: powerSDR + E-MU 0202 USTAWIENIA - SP3UCA - 23-06-2010 7:40

(16-06-2010 16:18)SP9SNC napisał(a):  (realtek w noteboku niewykorzystany).

czemu nie. Ja używam do słuchania na głośnikach laptopa.
Wejście mam na SB Audigy PCMCIA

73 Andrzej


RE: powerSDR + E-MU 0202 USTAWIENIA - SP9SNC - 24-06-2010 13:53

Witam.

Co może być przyczyną, że po załączeniu głównego przycisku (power lub start zależnie od wersji programu) załącza się od razu na nadawanie? Po włączeniu funkcji "tylko odbiornik" załącza się prawidłowo w tryb odbioru.

73 Piotr
i sam sobie w środku nocy odpowiedział:

If the radio ever seems like it is stuck in transmit mode, try disabling the Push-To-Talk (PTT) function using the
control on the Setup Form in the General Tab. The Disable PTT setting is necessary to use the PowerSDR
software without the SDR-1000 attached to the parallel port (choose the Demo/No Hardware option on the
Setup Form -> General Tab in this case)..

lub z innej wersji manuala:

Note1: If the radio ever seems like it is stuck transmitting, try disabling the Push-
To-Talk (PTT) function by selecting Disable PTT on the Setup Form-
General Tab, Options Sub-Tab.
Note2: To use the PowerSDR software without the SDR-1000 being attached to
the parallel/USB port you must disable PTT. On the Setup Form-General
Tab, select either Disable PTT on the Options Sub-Tab, or Demo/No
Hardware on the Hardware Config Sub-Tab

nasuwają mi się smutne wnioski: albo w SP brak SDR'owców, albo moje pytania są zbyt banalne...

Vy 73 Piotr